Woods první letošní podnik WGC hrát nebude. Návrat se odkládá

Tiger Woods

Čekání na návrat Tigera Woodse na golfové turnaje se opět prodlužuje. Kdo čekal, že se vítěz patnácti majorů objeví příští týden na prvním letošním podniku série World Golf Championship, který se pro letošek přestěhoval z Mexika na Floridu, bude zklamán.

Ve startovním poli turnaje WGC-Workday Championship of The Concession Woodsovo jméno chybí, a to i přesto, že se pro první podnik roku ze série WGC kvalifikoval, i když velice těsně. Start si totiž zajistilo prvních 50 hráčů ze světového žebříčku a Woods figuruje aktuálně na 48. pozici.

Není to ale až tak velké překvapení vzhledem k jeho nucené přestávce po další operaci zad. V pořadí už páté. Bývalou světovou jedničku nezlomil ani fakt, že se turnaj, který v minulosti už sedmkrát vyhrál, přestěhoval po Miami, Mexiku do Bradentonu, jen nějaké tři hodiny jízdy od jeho floridského bydliště.

Woods už letos postupně vynechal Farmers Insurance Open a tento víkend i Genesis Invitational, jehož je sám hostitelem. Turnaj PGA Tour tak hrál naposledy loni v listopadu, když startoval na Masters.

Letošní WGC-Workday Championship se tak poprvé od roku 1999, kdy série vznikla, odehraje bez účasti nejen Tigera Woodse, ale také Phila Mickelsona, který se na turnaj nekvalifikoval.

Kdy se Woods vrátí na golfové turnaje, tak stále není jisté. Nejčastěji se hovoří o prvním startu v nové sezoně až v březnu na turnaji Arnold Palmer Invitational a na Players Championship. Do Woodsova obvyklého schématu patří i to, že před Masters, které se letos vrací na tradiční místo v kalendáři a hraje se 8. – 11. dubna, odehraje obvykle několik turnajů.

Vše je ale závislé na jeho zdravotním stavu a také na vývoji pandemické situace. Loni totiž Woods startoval na pouhých devíti turnajích PGA Tour a pouze jednou se umístil v první desítce.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení