Riviera se stala pohřebištěm favoritů. Kdo všechno už skončil?

Rory McIlroy

Patřili mezi favority, ale místo boje o přední příčky, se loučili už po dvou kolech. Řeč je o trojici golfistů z top 10, kteří na turnaji Genesis Invitational, jehož hostitelem je Tiger Woods, neprošli cutem. Mimo hru zůstali Justin Thomas, Rory McIlroy a Bryson DeChambeau.

S nástrahami hřiště Riviera v Los Angeles se ale nedokázala popasovat ani další velká jména – trojnásobný vítěz turnaje Bubba Watson, Sergio Garcia, či rydercupový kapitán týmu Evropy Padraig Harrington.

Zvlášť bolestivé to bylo pro McIlroye, pro něhož to znamenalo konec série 31 turnajů v řadě, na nichž prošel cutem. Neuspěl poprvé po devatenácti měsících od The Open v roce 2019.

Jednatřicetiletý Severní Ir bojoval především se špatným putováním – potřeboval ve druhém kole celkem 33 puttů – a chybami ve své hře. Po kolech 73 a 76 ran zapsal celkově skóre +7 a skončil až ve druhé stovce leaderboardu.

"Když jste na špatné straně jamky, přestože máte pocit, že jste na té správné, tak s tím trochu bojujete. Měl jsem pocit, že dneska bylo všechno nějak těžší, ale nejhorší to bylo s putováním. I proto, že greeny jsou tady docela záludné a rychlé," popsal své trápení rodák z Holywoodu.

Nebyl ale sám. Ještě o ránu víc si připsal třetí hráč světa Justin Thomas, který po kolech 73 a 77 ran skončil na děleném 116. místě. Nebyl to jeho povedený týden – vedle šesti birdie totiž zahrál šest bogey a navíc ještě čtyři double bogey. Jeden z nejlepších a nejpřesnějších hráčů trefil jen 53 procent greenů v regulaci a ukončil sérii 14 cutů za sebou na PGA Tour.

Po dvou kolech vede zatím suverénní Sam Burns se skóre -12 a s náskokem pěti ran před čtveřicí nejbližších pronásledovatelů, mezi nimiž je i Dustin Johnson.

Průběžné pořadí turnaje najdete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení