Mickelson zvažuje start nové "golfové" kariéry. Co bude dělat?

Phil Mickelson

Jakmile se na golfovém turnaji kdekoliv na světě objeví ve startovním poli Phil Mickelson, je to záruka, že se nebude nikdo nudit. Teď se zdá, že vítěz pěti majorů rozšíří svou dosavadní ryze golfovou kariéru o nový směr. Jaký? Možná začne golf komentovat v televizi.

Na veřejnost prosákly informace o předběžných námluvách Phila Mickelsona s některými televizními společnostmi o možnosti vyměnit golfové hřiště a nádobíčko za komentátorskou kabinu a mikrofon.

"Samozřejmě stále se bavíme o Philově budoucnosti. A nebyl bych nijak překvapený, kdybychom ho v příštích dvanácti až čtyřiadvaceti měsících viděli i slyšeli v některém z golfových televizních přenosů," prozradil jeden z Mickelsonových obchodních partnerů Steve Loy.

O premiéře v roli televizního golfového analytika je ale zatím předčasné mluvit. Zatím proběhly jen první informativní rozhovory. Jisté ale je, že Mickelson se do televize perfektně hodí.

Ostatně svou schopnost zaujmout předvádí nejen svým golfovým uměním přímo na hřišti, ale potvrdil ji mimo, třeba při exhibičních soubojích The Match, skvěle si vedl i během loňského PGA Championship po boku ostřílených komentátorů Jima Nantze a Nicka Falda.

Mickelson během své kariéry vyhrál 44 turnajů na PGA Tour a v roce 2012 byl uveden do Světové golfové síně slávy. Naposledy vyhrál turnaj v roce 2019 v Pebble Beach, ale ve svých osmi posledních startech prošel jen čtyřikrát cutem.

Loni oslavil padesátku a mohlo by se zdát, že jeho skvostná kariéra pomalu spěje ke svému konci, jenže Mickelson ji částečně oživil na PGA Tour Champions pro hráče nad 50 let, kde loni stihl vyhrát dva turnaje.

V jaké televizi Mickelson skončí, to je ale zcela jiný příběh. Práva na golfové turnaje vlastní CBS, ESPN a NBC a v jakékoliv z nich by se Lefty mohl objevit. "Televize Phila chtějí, o tom žádná. Otázka ale zní: Dokáže ho někdo zaplatit? A bude ochoten komentovat deset až dvacet turnajů za rok?" klade si otázku nejmenovaný zdroj ze společnosti Front Office Sports, která informaci o prvních jednáních Mickelsona s televizemi potvrdila.

Stručně řečeno, zatím to nevypadá, že Mickelson odložil své golfové hole nadobro do kouta. Na druhou stranu je reálné, že se televize může stát velkou součástí jeho další budoucnosti. Do té doby ale určitě ještě přinese hodně radosti golfovým fanouškům v podobě svých výjimečných ran.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení