Spieth podruhé vedl a podruhé skončil třetí. Titul slaví Berger

Daniel Berger

Říká se, že dvakrát do stejné řeky nevkročíš. A přece. Minulý týden útočil Jordan Spieth na svůj první titul od Open v roce 2017. Vedení po třech kolech ve výhru neproměnil. Na Pebble Beach opět po 54 jamkách vedl, ale na titul opět nedosáhl. A znovu skončil dělený třetí.

Vítěz tří majorů Spieth už před týdnem naznačil, že jeho období trápení končí a že je opět ve hře turnajové tituly. Jen ten poslední krok se mu zatím nedaří udělat. Po třech kolech turnaje AT&T Pebble Beach Pro-Am vstupoval do finálové rundy s náskokem dvou ran.

"Jordan prostě zase dělal Jordanovy věci," hodnotil s uznáním jeho hru ve třetí kole Daniel Berger. V reakci na Spiethův eagle na šestnácté jamce, kterým se posunul do vedení. "Byla to taky dobrá lekce, jak se tady na Pebble Beach  může všechno rychle změnit," přiznal Spieth.

A jako by věštil z křišťálové koule… Právě Berger vstoupil do finálového kola impozantně – na dvojce zahrál eagle, vzápětí přidal birdie a posunul se do vedení. O něj se až do konce přetahoval především s Maverickem McNealym.

Na osmnácté jamce musel 27letý Američan zahrát birdie, aby mohl zvednout nad hlavu vítěznou trofej. A nijak ho přitom neděsila vzpomínka na double bogey na stejné jamce jen o den dřív. Nakonec zahrál dokonce eagle po puttu zhruba z deseti metrů.

"Myslím, že jsem to osmnácté jamce tak trochu oplatil. Věděl jsem, že to až do konce bude hodně těsné, že bude rozhodovat každá rána. Prostě jsem se na týčku osmnáctky postavil k míčku, skvěle ho trefil a zahrál možná nejlepší drive, jaký jsem kdy v životě trefil. A putt už byl jen takovou třešničkou na dortu," okomentoval Berger závěrečnou jamku.

Berger získal na Pebble Beach už svůj čtvrtý titul na PGA Tour a prodloužil své tažení, které zahájil vítězstvím na turnaji Colonial, který byl prvním podnikem po koronavirové pandemii.

Od té chvíle totiž přidal osm umístění v top 10 a posunul se na 15. místo světového žebříčku. A hlavně si konečně doléčil zraněné zápěstí. "Hodně velký vliv má na moji hru právě to, že jsem zdravý. Jakmile jsem schopný hrát každý týden bez strachu, dokážu hrát svůj nejlepší golf. A přesně to dělám," dodal Berger.

Naopak Spieth svůj další turnajový titul k jedenácti, které už vlastní, nepřidal. Podruhé během týdne obsadil dělené třetí místo.

"Kdyby mi v pátek minulý týden někdo řekl, že na dvou turnajích po sobě budu po 54 jamkách ve vedení, myslel bych si o něm, že je blázen. Musím pokračovat a bojovat dál a jednou se mi určitě povede opět nějaký turnaj vyhrát," řekl Spieth.

Konečné pořadí turnaje najdete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení