Jessica Korda: Nelly a já rivalky? Nesmysl, i když to možná někdo chce

Jessica a Nelly Korda

Jessica Korda v lednu získala už svůj šestý titul na LPGA poté, co v napínavém finiši proměnila osmimetrový putt znamenající první vítězství od roku 2018. Mezi poražené odsunula i svou sestru Nelly. Rivalitu mezi sourozenci ale nečekejte.

"Dlouho jsem už nevyhrála a nebylo to jednoduché. Měla jsem namále. Ale dnes vyhrát na LPGA je opravdu těžké. Kvalita a úroveň golfu je dnes hodně vysoká a myslím, že je mnohem těžší vyhrát, než před deseti lety," přiznala Jessica v rozhovoru pro magazín People.

"Hrajeme stále nižší skóre a soupeřky jsou na tom stále lépe – herně, kondičně. Takže je skvělý pocit, když vyrazíte na turnaj a podaří se vám přidat další vítězství," prohlásila 27letá golfistka.

Poslední vítězství, byť v pořadí už šesté v kariéře, bylo pro Jessiku přece jen něčím zcela výjimečné - dosáhla ho totiž před oběma svými rodiči, bývalými skvělými tenisty Reginou Rajchrtovou a Petrem Kordou, vítězem grandslamu z roku 1998.

"Tohle bylo teprve mé druhé vítězství v USA. Jinak jsem vyhrála na Bahamách, či v Asii. Protože jsem toho v USA moc nevyhrála, nemohla jsem u toho mít ani své rodiče. Viděli mě vyhrávat v juniorském golfu, ale nikdy jako profesionálku. Takže to, že jsme hráli ve finálovém flightu a ještě se svou sestrou, to bylo opravdu něco," řekla Korda.

"Oni jsou ti, kdo ve mně nejvíc věří. A to i v časech, kdy jsem sama o sobě pochybovala. Mít je u sebe bylo opravdu výjimečné. Mohli jsme si to užít jako celá rodina, ne jen táta s mámou u televize," usmívala se Jessica.

A Regina a Petr Kordovi si turnaj mohli užít opravdu naplno – za vítěznou Jessikou skončila mladší 22letá Nelly třetí. Od svého vstupu na LPGA v roce 2017 už dokázala vyhrát tři turnaje.

"Mnoho lidí se nás snaží vykreslit jako dvě velké soupeřky. Ale tak to není. Hodně lidí se nás snaží postavit proti sobě, ale všechny musíme zklamat. Máme na to jasnou odpověď – jedna druhé jsme největší podporovatelky. Když jedna s něčím bojuje, druhá vždycky pomůže. Navzájem si pomáháme, jak jen to jde," odmítla Jessica jakoukoliv rivalitu.

"Je jasné, že nakonec každá chceme vyhrát, ale to musíme porazit všech 140 nebo kolik ostatních hráček ve startovním poli. Golf není tenis, kde hrajete doslova proti tomu druhému," poznamenala starší ze sester Kordových.

"Moje sestra je moje nejlepší kamarádka, a když nejsme na golfovém hřišti, normálně spolu fungujeme, nakupujeme, mluvíme o všem možném, ale jen hodně, hodně málo o golfu," prozradila.

Zámořská media mluví o rodině Kordových jako o jedné z nejsportovnějších rodin. Vedle sportovní minulosti obou rodičů a golfové současnosti Jessiky a Nelly stoupá vzhůru v tenisovém žebříčku i 20letý syn Sebastian, který v roce 2018 triumfoval na juniorce Australian Open.

"Rodiče nás ale nikdy do ničeho netlačili. Jen chtěli, abychom si to, co děláme, užívali, měli to rádi a měli motivaci něčeho dosáhnout. A nebylo to jen ve sportu, ale třeba i ve studiu na vysoké škole. To, jaké bude pokračování naší kariéry a další život, to je zcela na nás," uzavřela Jessica Korda.

 

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení