Mickelsonův horor. Vyrovnal své nejhorší skóre v Pebble Beach

Phil Mickelson

Před dvěma lety si zde připsal své zatím poslední vítězství na PGA Tour a celkem vyhrál AT&T Pebble Beach Pro-Am pětkrát. Na letošní ročník ale nebude Phil Mickelson vzpomínat v dobrém. Rozloučil se s ním už po dvou kolech, navíc vyrovnáním svého nejhoršího výsledku.

Už po prvním kole za plus dva byl Lefty v problémech. Stále s tím ale mohl něco udělat. Když navíc v úvodu druhého kola zahrál pět parů a poté birdie na šesté jamce, byl ve hře alespoň o cut. Ne však na dlouho.

Hned na dalších dvou jamkách zahrál Mickelson bogey a ani birdie na desítce ho nenakoplo. Závěr kola se pak proměnil doslova v golfový horor.

Zatímco do té doby byl zkušený Američan alespoň v paru, nakonec došel za +8! Vše odstartoval dabláč na 14, po kterém následovala dvě bogey na jamkách 15 a 16. A vše uzavřelo dokonce quadruple bogey na 18.

Na té Mickelson trefil hned dvakrát vodu, nejprve z 240 metrů a poté ze 146. V klubovně tak musel podepsat 80 ran, což zahrál na hřišti Pebble Beach Golf links pouze jednou, na závěr turnaje v roce 2003.

S celkovým skóre +10 zaostal za cutem o 11 ran. Ten přišel letos v Pebble Beach už po dvou kolech, protože se kvůli pandemii koronaviru hraje jen na dvou hřištích místo tří. Mickelson na turnaji nedal cut teprve potřetí.

Ve vedení turnaje je v jeho polovině Jordan Spieth, který prožívá druhý skvělý týden v řadě a zdá se, že by konečně mohl ukončit skoro čtyřleté čekání na turnajový titul. S -12 vede o ránu před Danielem Bergerem.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení