Spieth se dál probouzí, v Pebble Beach se blýskl eagle hole outem

Jordan Spieth

Jordan Spieth čeká na své další vítězství na PGA Tour už skoro čtyři roky, když se naposledy radoval v roce 2017. Tehdy slavil hned třikrát, jednou z toho v Pebble Beach. Tam se hraje i v tomto týdnu a Spieth potvrzuje, že zažívá své golfové obrození.

Spieth do nové sezony PGA Tour vstoupil nevýrazně a navázal na své poslední roky. Ze sedmi turnajů čtyřikrát neprošel cutem a nejlépe skončil na konci čtvrté desítky na CJ Cupu. Poslední dva týdny jsou ale jiné.

O uplynulém víkendu byl velmi blízko svého prvního triumfu od The Open v roce 2017, když skončil dělený čtvrtý na WM Phoenix Open. A stejně je na tom po prvním kole tradiční akce AT&T Pebble Beach Pro-Am.

Ve čtvrtek zahrál za 65 ran (-7), čímž vyrovnal svůj nejlepší výsledek ze hřišti Pebble Beach Golf Links během třetího kola při svém vítězství před čtyřmi roky. A to i díky hole outu do eaglu na čtyřparové desítce.

"Během pro-amu jsme hráli ze zadních odpališť. Takže když jsem šel z devítky, myslel jsem na to, že mě čeká jedna z těch těžších ran. Pak jsem ale viděl, že je teebox posunutý dopředu, což mi udělalo radost," nezastírá Spieth, že byla jamka ve čtvrtek "hratelnější".

Přesto musel předvést dvě dokonalé rány. Nejprve drive, po kterém byl jen 104 metrů od vlajky. A pak samozřejmě druhou ránu do greenu wedgí.

"Byl to samozřejmě příjemný bonus. Viděl jsem míček dopadnout, a pak zde byli tři lidé na balkóně jednoho domu a několik dobrovolníků blízko greenu s rukami nad hlavou. Je to pořád trochu zvláštní, jste zvyklí v podobných situacích na řev, ale místo toho je tu ticho," dodal Spieth.

Ten po 1. kole ztrácí v Pebble Beach tři rány na lídra Patricka Cantlayho, na děleném druhém místě jsou Akshay Bathia a Henrik Norlander (oba -8).

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení