DeChambeau chce na 540metrů dlouhém 5paru první ranou na green. Kde?

Bryson DeChambeau

Bryson DeChambeau hraje už několik měsíců trochu jiný golf, než většina golfistů. A to nejen těch amatérských, ale vyniká i mezi svými spoluhráči na PGA Tour. Nyní má v plánu pokořit jeden z pětiparů v Bay Hill. Konkrétně 540 metrů dlouhou šestou jamku.

DeChambeau si rád klade velké výzvy. A jednou z nich je určitě i dostat míček na green první ranou na 540 metrů dlouhém pětiparu šesté jamky v Bay Hill, kde se už začátkem března hrát tradiční turnaj Arnolda Palmera.

"Pokud tam letos budu hrát, rozhodně se o to pokusím," vzkázal americký golfový ranař a novinářům při tom málem zaskočilo. "Šestka v Bay Hill je rozhodně jedna z jamek, na kterou mířím. Myslím, že tam mohu předvést bezva věci," dodal DeChambeau s úsměvem.

Pokud náhodou nevíte, jak šestá jamka v Bay Hill vypadá, tak se nelekejte. Rozhodně to není 540 metrů dlouhá nudle, to by (zatím) ani Bryson nedal. Jde samozřejmě o levý dogleg, který se táhne kolem vodní překážky.

A abyste tu překonali, potřebujete zahrát zhruba 310 metrů carry, tedy vzduchem. To je něco, co 27letému americkému golfistovi minimálně na drivingu problém nedělá a často ani na hřišti.

V roce 1998 se o to pokusil ranař John Daly, ale neuspěl. Nakonec si z jamky odnesl 18 ran, když nejdřív zahrál ve svém momentálním zeleném světě šest ran do vody, než se dostal na souš. Nebyl to však green, ale fairway po pravé straně, odkud se pak vydal směrem k jamce.

A co na podobnou snahu říká třeba loňský šampion z Bay Hill Tyrrell Hatton? "Chce to podat pořádný výkon. Vím, že já na to rozhodně nemám. Pokud to on dokáže, navíc v turnaji... klobouk dolů."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení