Tiger je můj idol, ale na dokument o něm se nepodívám

Collin Morikawa

Collin Morikawa proměnil svůj sen zahrát si jednou ve flightu turnaj PGA Tour s Tigerem Woodsem ve skutečnost. Vítěz 15 majorů byl a je stále jeho idolem a vzorem. Nic na tom nezměnil ani kontroverzní dokument HBO. Morikawa ho totiž ani vidět nechce. Proč?

Čtyřiadvacetiletý Američan toho stihl za necelé tři roky mezi profesionály na PGA Tour docela dost. Vyhrál tři turnaje PGA Tour včetně loňského majoru PGA Championship. Od svého vstupu do zámořské série prošel cutem bez přerušení na 22 turnajích.

Jen Tiger Woods to dokázal častěji – pětadvacetkrát.

"Celý život jsem Tigera sledoval a jako malý kluk jsem snil o tom, že si s ním jednou zahraju na PGA Tour v jednom flightu. Ten sen se mi splnil," prozradil Morikawa. S Woodsem už odehrál čtyři turnajová kola.

Nijak se netají obrovským respektem a obdivem k Woodsovi, přestože je dnes ve světovém žebříčku v první desítce, zatímco vítěz patnácti majorů figuruje v páté desítce.

"Jeho hra železy je úžasná. Je schopen ohromně pracovat s míčkem. Každý detail, každé místo na greenu pečlivě zkoumá a je schopen odpálit vždy tu ránu, kterou potřebuje. Má plnou kontrolu nad golfovým míčkem," neskrýval svůj respekt 24letý Američan.

"Ke každé ráně přistupuje v klidu, každou ránu provede v klidu. Snad někdy posunu svou hru také na takovou úroveň," přál si Morikawa, který by sestavil "dokonalého golfistu" ze čtyř současných hráčů – puttování by si vzal od Woodse, krátkou hru od Patricka Reeda, drivy od Roryho McIlroye a nechal by si svou hru železy.

A přestože Morikawa hodně pozorně sledoval celou Woodsovu kariéru, na dvoudílný dokument HBO poprvé odvysílaný v lednu právě o Woodsovi se dívat nebude. Dokument vychází z knihy Tiger Jeffa Benedicta a Armena Keteyiana vydané v roce 2018.

"Všichni známe historii toho, co se v životě Tigera stalo. Fakta jsou fakta. Ale dokument o Tigerovi, v němž on vůbec nevystupuje, ale vypráví tam o něm někdo jiný, mě opravdu nezajímá," vysvětlil vítěz loňského PGA Championship.

"A upřímně řečeno, nejlepší způsob, jak někoho poznat, je mluvit s ním, ptát se. Podle odpovědí poznáte, s kým máte tu čest. Pro mě je důležité, abych mohl Tigerovi sám osobně klást otázky. Z očí do očí, o golfu, o sportu, o rodině, o čemkoliv. Stal se mým idolem, je mým vzorem a také zásadním důvodem toho, kde a proč dnes jsem," přiznal Morikawa.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení