DJ podruhé šampionem v Saúdské Arábii, má devátý evropský titul

Dustin Johnson

Dustin Johnson pokračuje ve své skvělé bilanci na turnaji Saudi International. Poté, co před dvěma lety vyhrál úvodní ročník lehce kontroverzního turnaje a loni skončil druhý, si letos připsal v Saúdské Arábii další vítězství. V neděli ale prožil těžké finálové kolo.

DJ do něho vstupoval v Royal Greens Golf and Country Clubu s náskokem dvou ran a stejný náskok měl na prvním místě po kole za 68 ran (-2) i po posledním puttu. Celý den tomu tak ale nebylo.

Především kvůli horšímu puttování Johnson dokonce dovolil krajanu Tonymu Finauovi se na něho výsledkově dotáhnout. V samém závěru to ale byla světová jednička, kdo ukázal pevnější nervy. Johnson vyhrál se skóre -15 o dvě rány před Finauem a Justinem Rosem.

"Když jsme odstartovali, byly podmínky opravdu těžké. Věděl jsem, že to dobře trefuji, ale také jsem sledoval leaderboard a viděl, že dobře hrají i ostatní kluci," přiznal první hráč světa po dohrání.

Johnson si neustále vytvářel šance, ale prakticky žádné neproměňoval. "Až na 13 jsem konečně dal hezký putt a od té chvíle už jsem hrál solidně. Ale celý den jsem nebyl schopný proměnit putt. Když jsem to přečetl zprava doleva, šel zleva doprava. A opačně. Byl to těžký den," nezastírá populární Američan, že se na greenech skutečně trápil.

Dustin Johnson si připsal své už deváté vítězství na European Tour v kariéře a díky triumfu na velmi silně obsazeném turnaji si upevnil první místo ve světovém žebříčku. A opět vyhrál jinde, než v Americe.

"Nehraji po celém světě tak často, jak bych si přál, a je rozhodně fajn připsat si vítězství také na jiném okruhu. Od Augusty je to mé první vítězství, má hra je pořád ve velmi dobré kondici a já už se nemohu dočkat zbytku roku," dodal Johnson s krásnou trofejí v ruce.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení