DJ snahu o omezení délky ran nechápe: Není to potřeba

Dustin Johnson

Dustin Johnson patří k jedněm z nejdelších golfistů na světě, takže by se dalo čekat, že mu snaha R&A a USGA o omezení délky ran hlavně u drivů bude vadit. A i když se proti ní ohradil, tak mu přímo nevadí. Jen ji spíše za sebe nechápe, není potřeba podle něho nic řešit.

Celosvětové golfové autority R&A a USGA chtějí "pro dobro golfu" omezit možnosti hráčů hrát příliš daleko. První krokem má být zkrácení maximální délky shaftů ze 48 na 46 palců. U profíků ale příliš pochopení nemají.

Bryson DeChambeau, největší ranař současného golfu, se tomu tak trochu vysmál s tím, že ještě trochu přitlačí. Rory McIlroy si pak myslí, že by golf měl dávat velké peníze do podstatnějších věcí. A DJ na ně navazuje.

"Nemyslím si, že je něco takového potřeba. Myslím, že když se podíváme na výsledky z posledních 15 let, tak že nejsou až tak odlišné. A rozhodně nemám pocit, že by hra byla nyní nějak jednodušší," říká Johnson.

První hráč světa a dvojnásobný major šampion má své vysvětlení: "Když hrajete hřiště, které je měkké a má skvělé greeny, budeme hrát nízká skóre. Když ale stejné hřiště uděláte tvrdé a rychlé, a přidáte trochu více roughu, výsledky se dramaticky změní."

"Je to o podmínkách. Nemyslím si, že hrajeme nějak výrazně daleko a že naše výsledky jsou příliš dobré. Pokud ale něco udělat chtějí, v pohodě, všichni se tomu přizpůsobíme a budeme z toho vycházet. Ale myslím si, že není potřeba něco dělat," dodal poslední vítěz Masters.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení