Rory McIlroy vyčinil R&A a USGA: Je to ztráta času a peněz

Rory McIlroy

Kde kdo čekal, že jako první se ozve proti snaze R&A a USGA omezit délku ran z týčka zkrácením shaftů Bryson DeChambeau, ten ale přijal nové zprávy s nadhledem. To Rory McIlroy se už příliš při zdi nedržel a golfovým autoritám pořádně naložil. Ale jinak, než byste čekali.

Zástupci R&A a USGA v úterý oznámili, že se i nadále zabývají problémem prodlužování těch nejlepších hráčů světa. Prvním z opatření by mělo být zkrácení maximální povolené délky shaftu z 48 palců na 46.

Zatímco DeChambeau se k celé situaci vyjadřoval v Saúdské Arábii, kde mimo jiné řekl, že "se do toho budu muset o trochu víc opřít, trochu přitlačím", McIlroy čekal dlouho na tuto otázku marně na Phoenix Open.

A když si o ni nakonec sám musel říci, mohl spustit.

"Je to hrozně krátkozraký pohled na naši hru, když se snaží změnit něco, co se týká 0,1 procenta golfové komunity. Zbylých 99,9 procent lidí hrají hru pro zábavu. Nemusíte jim říkat, jakým míčkem nebo jakými holemi mají hrát," začal svůj pohled na věc McIlroy.

A pokračoval: "Měli bychom se snažit dělat hru co nejdostupnější pro většinu golfistů. Upřímně, tohle řešení vzdálenosti mi připadá jako velká ztráta času a peněz. Ty peníze by mohly být lépe využité, třeba k dostání lidí do naší hry, její představení malým dětem nebo minoritám."

"Slyšel jsem Mika Davise (šéfa USGA) říkat něco o ochraně hry pro následujících sto let. Takto toho ale nedocílí. Je to nesmírně malá věc s ohledem na další věci, které se v naší hře dějí," myslí si McIlroy, který by uvítal, aby peníze šly do projektů, které přivedou ke golfu více lidí.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení