Saudi International láká na golfové hvězdy. Včetně vítěze Masters

Dustin Johnson

Jen málokdy se stane, že turnaj European Tour zastíní konkurenční podnik za oceánem. Třetí ročník Saudi International je tou výjimkou. A nic na tom nemění ani to, že v Saúdské Arábii je v banku turnaje "jen" 3,5 milionu dolarů oproti 7,3 milionu na Phoenix Open.

Hvězdnému startovnímu poli v Saúdské Arábii na hřišti Royal Greens and Country Clubu v King Abdullah Economic City na břehu Rudého moře vévodí první hráč světa a vítěz posledního Masters Dustin Johnson.

Šestatřicetiletý Američan zatím nechyběl ani při jednom ročníku Saudi International a jeho bilance je skvostná – premiérový ročník vyhrál, při druhém obsadil druhé místo. Stejně skvostná je i jeho forma v posledních měsících – skončil druhý na PGA Championship, vyhrál Tour Championship a triumfoval na odloženém Masters.

Není ale zdaleka jedinou hvězdou na hřišti necelé dvě stovky kilometrů vzdáleném od Mekky. Ve startovním poli jsou další hráči z první světové desítky Patrick Reed, který v neděli triumfoval na druhé straně planety v Torrey Pines, Tyrrell Hatton ozdobený titulem z Abú Zabí a Bryson DeChambeau.

Tím ale výčet zvučných jmen zdaleka nekončí – přednost European Tour před startem v zámořské PGA Tour dali i Phil Mickelson, Tony Finau či Kevin Na. Stručně řečeno řečí čísel – na startu je 13 vítězů majorů a 29 hráčů se zkušenostmi z Ryder Cupu. A všichni dohromady mají na kontě přes devět stovek turnajových titulů…

Doslova "nadupaný" je i kontingent evropských hráčů s Paulem Caseym, čerstvým vítězem z Dubaje, Leem Westwoodem, Justinem Rosem, Tommym Fleetwoodem, či Viktorem Hovlandem.

Pro Hovlanda, který je ve 23 letech jednou z vycházejících hvězd světového golfu, je to premiérový start v Saúdské Arábii a stejně jako pro další Evropany, i pro něj bude turnaj další možností získat body do rydercupového pořadí pro podzimní duel s USA.

"Můj první kompletní rok mezi profesionály i navzdory potížím spojeným s Covidem byl úžasný. Nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že už budu mít na kontě dva tituly z PGA Tour. Jsem Evropan, takže mezi mé cíle pro rok 2021 patří vyhrát svůj první titul na European Tour a získat místo v týmu pro Ryder Cup," prozradil Nor Hovland, který mezi profesionály přestoupil teprve během roku 2019.

Na turnaji Saudi International si v úvodních dvou kolech zahraje ve flightu se zkušenými Ianem Poulterem a Dannym Willettem. DJ bude mít za partnery Lee Westwooda a Tyrrella Hattona. Kompletní flightya startovací časy najdete zde, turnaj vysílá v přímých přenosech Golf Channel.

Premiérový ročník v roce 2019 vyhrál Dustin Johnson, loni triumfoval Graeme McDowell. Hraje se od 4. do 7. 2. (časový posun je +3 hodiny) na hřišti s parem 70 o délce 6408 metrů, které bylo otevřeno v roce 2017.