Další Reedova kontroverze. Podváděl na PGA Tour, nebo ne?

Patrick Reed

Patrick Reed má na svém kontě další kontroverzi ohledně golfových pravidel a po třetím kole Farmers Insurance Open to kvůli tomu opět pořádně slízává především na internetu. Podle rozhodčích ale postupoval přesně podle pravidel. Pravdu zná pouze on sám.

Reed v Torrey Pines bojuje o titul. První místo dělil už po prvním kole a stejně tak tomu je po rundě třetí. Reedův výkon ale kalí nejasná situace z desáté jamky, na které podle mnohých podváděl.

Co se stalo?

Kontroverzní Američan poslal míček z fairwayového bunkeru do roughu daleko od greenu. A přestože na televizních záznamech bylo jasně patrné, že míček ještě odskočil, Reed z celé nepříjemné situace vybruslil s free dropem, díky kterému zachránil par.

Odskok míčku totiž nikdo ve flightu neviděl a nevšimla si ho ani dobrovolnice, která stála u greenu. Reed si tedy zavolal rozhodčího, se kterým chtěl řešit možné zaboření míčku. Je zde ale jeden problém  míček zvedl ještě před jeho příjezdem.

A tak rozhodčí Bred Fabel, když dorazil na místo, už mohl pouze zkontrolovat místo, kam míček dopadl. Ovšem bez přítomnosti míčku, který už předtím Reed zvedl a položil na jiné místo.

Záznam celého incidentu

"Když máte tři hráče, tři kedíky a dobrovolníka, který byl opravdu blízko míčku, kteří odraz neviděli, tak se musíte řídit tím, co všichni viděli," objasnil Reed po dohrání, proč okamžitě zvedl svůj míček.

 Otázkou je, proč nepočkal na rozhodčího. "Když to nikdo neviděl, je to na rozhodčím, jestli umožní beztrestnou úlevu, nebo ne. Rozhodčí poté uznal, že se míček zabořil do země, a dal mi úlevu," dodal Reed.

"Jsme v pohodě s výsledkem situace na desítce," potvrdil další rozhodčí Ken Tackett. Fakt, že míček evidentně odskočil, už nikdo neřešil.

A pokud by to Reed věděl před svým příchodem ke greenu?

"Když se míček odrazí, je skoro nemožné, aby se zabořil. Kdykoliv tak víte, že se míček odrazil, hrajete ho tak, jak leží. Pokud by zde bylo 100 lidí a jeden by řekl, že se odrazil, tak bych ho ani neoznačoval a nezjišťoval, jestli je zabořený," řekl Reed.

Ten sice v danou chvíli po záchraně paru vedl se skóre -13 už o čtyři rány, na následujících šesti jamkách si však připsal čtyři bogey a až díky birdie na závěrečné 18 se dotáhl na prvním místě na Carlose Ortize.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 3. kola

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení