Challenge Tour představila svůj kalendář, co čeká Liesera a spol.?

Czech Challenge

Challenge Tour už představila svůj kalendář pro rok 2021. Jsou v něm také tři české vlaječky, u kterých však zatím není žádné další info. Série by měla začít v dubnu v Jižní Africe a skončit začátkem listopadu ve Španělsku. Otázkou je, co s ní udělá pandemie koronaviru.

Právě po úvodních třech turnajích na jihu Afriky by mělo dojít v termínu 13.-16. května na první turnaj na českém území. Další jsou v kalendáři naplánované na 3.-6. června a 1.-4. července.

"Máme v plánu uspořádat tři turnaje Challenge Tour v Česku. Termíny jsou potvrzené. Kde a o jaké prize money se bude hrát, je v jednání. Záležet bude také na vývoji epidemie a opatřeních, které s nimi souvisejí," říká Petr Dědek jun. ze společnosti Relmost, která turnaje Challenge Tour, ale také European Tour v Česku pořádá.

V minulé sezoně byly turnaje Challenge Tour nejen v České republice kvůli pandemii zrušené, předtím se na našem území hrálo v roce 2019 na Zbraslavi a Kaskádě a Relmost pořádal jeden turnaj také na slovenském Penati. V minulosti se hrálo také na Kunětické Hoře.

Celkem má Challenge Tour letos v plánu zatím uspořádat 25 turnajů v 15 zemích po celém světě. Hrát se přitom bude o 20 plných karet pro nadcházející sezonu European Tour.

Tu v loňské sezoně bohužel nezískal Ondřej Lieser, a to přesto, že celou sezonu dokázal vyhrát. Jelikož ale byly zmražené statusy, tak místo plné karty získá pro letošní rok pouze pozvánky na vybrané turnaje European Tour, kde se série dohodne s organizátory na volných místech. 

Novinkou v kalendáři je první turnaj Challenge Tour v Nizozemsku od roku 2009, který se bude konat na stejném hřišti, jako zářijové KLM Open na Europaen Tour. Nové turnaje se uskuteční také v Británii nebo Německu. 

"V roce 2020 zde bylo 20 vítězství na European Tour od bývalých hráčů Challenge Tour, což ukazuje, jak důležitým okruhem jsme pro budoucí generaci hvězd. Jsme nadšení, že našim členům můžeme nabídnout více herních příležitostí," řekl Jamie Hodges, šéf Challenge Tour.

Kromě Liesera má plnou kartu na Challenge Tour také Stanislav Matuš. Další hráči, jako třeba Filip Mrůzek, Jan Cafourek nebo Aleš Kořínek a další mohou startovat díky sponzorským pozvánkám Relmostu.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení