Jessica Korda to dokázala, Kang porazila v play-off a slaví 6. titul

Jessica Korda

Dlouho to vypadalo, že Danielle Kang na letošním Turnaji šampionek PGA Tour nedá nikomu šanci. V závěru finálového kola ale přeci jen zaváhala, čehož využila Jessica Korda a svou krajanku nakonec na Floridě udolala v play-off. Nelly Korda skončila o dvě rány zpět třetí.

Kang během úvodních tří kol nezahrála jediné bogey a neustále si udržovala na prvním místě nepatrný náskok. To platilo také pro finálové kolo Diamond Resorts Tournament of Champions, ve kterém pro ni byly posledními soupeřkami už jen sestry Kordovy. 

Pak ale Kang zahrála své první bogey na 15, což ve spojení s berdíkem Jessicy na 16 znamenalo, že se obě srovnaly na skóre -23.

To ještě obě vylepšily o ránu na pětiparové sedmnáctce a po parech na tříparové závěrečné jamce se šlo do play-off. V něm na tříparu 18 proměnila Jessica hned svůj první pokus do birdie z devíti metrů, a jelikož Kang byla následně z 5,5 metru neúspěšná, bylo rozhodnuto.

"Věděla jsem, že dnes budu muset zahrát nízké skóre. Byl to bláznivý den... Bláznivé dva dny. Bláznivý týden!" netajila starší ze sester Kordových, že to byla na Floridě i pro ni velká jízda.

Sedmadvacetiletá Jessica mohla vést už po druhém kole, se kterým se ale rozloučila třemi bogey. Do hry o titul se pak vrátila naprosto senzační druhou devítkou kola třetího, na které zahrála sedm birdie a eagle a připsala si teprve páté skóre 60 ran (-11) v historii okruhu.

Vše zakončila nedělní rundou za 66 ran (-5), díky které stáhla ztrátu dvou ran na vedoucí Kang, kterou po sobotě měla. A to i přesto, že ještě na odpališti 13. jamky ztrátcela rány dokonce tři.

"Když někoho naháníte, musíte mít nohu na plynu. A to já (do té doby) neměla," přiznala Jessica, která ale plyn přeci jen ještě jednou sešlápla a zahrála čtyři birdie na závěrečných šesti jamkách. Potvrdila přitom, že jí druhá devítka během týdne seděla. Celkem ji zahrála nejlépe ze všech, 21 ran pod par, a to i přes ta tři bogey ze závěru druhého kola.

Šanci na vítězství měla během turnaje také o pět let mladší Nelly, její ztráta šesti ran po třech kolech se však ukázala jako příliš velká. A to i přesto, že v neděli zahrála nejlépe z celého posledního flightu za 64 ran (-6).

Za svou sestrou i Danielle Kang ale i tak zaostala o dvě rány. "Trefovala jsem to solidně, dobře jsem puttovala a snažila jsem se jim přiblížit, jak jen to šlo. Začínala jsem ale s příliš velkou ztrátou," řekla po dohrání.

"Vytvořila jsem si ale dobrou šanci a jsem ráda, že Jess hrála dobře a dostala se do play-off. Budu jí držet palce," dodala v rozhovoru s novináři, když ještě nevěděla, jak rozehrávka dopadne.

Pro rodinu Kordových nakonec dopadla nejlépe, jak mohla.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení