Mickelsonovo poprvé. Co se mu na PGA Tour do teď nepovedlo?

Phil Mickelson

Padesátiletý Phil Mickelson za sebou má 29 let na PGA Tour, během kterých odehrál už 2201 soutěžních kol. Až nyní se ale dočkal první rundy, během které zapsal do své skorkarty pouze pary. Radost z toho ale neměl, na The American Express i kvůli tomu nedal cut.

Větším problémem určitě bylo první kolo za 74 ran (+2) na Nicklaus Tournament Course. Ve druhém se tak potřeboval dostat na Pete Dye Stadium Course výrazně pod par, jelikož ale zahrál 18 parů, tak se mu to nepodařilo. Ta hranicí cutu zaostal o šest ran.

"Že se mi něco podobného povedlo vůbec poprvé je trochu šokující. Je to překvapivé, protože se opravdu snažím trefovat fairwaye, středy greenů a hrát jednoduché pary," usmál se Mickelson.

Každý, kdo zná hru Phila Mickelsona, moc dobře ví, že poklidná strategie fairway-green-dva putty je tou poslední, kterou Lefty během své kariéry vyznává. A tak to zase až tak překvapivé není... I když, 2201 kol?

Ta poslední dvě nebyla v podání Mickelsona rozhodně na úvod jeho golfového roku 2021 ideální. On ale svůj předčasný konec na turnaji v kalifornské LaQuintě až tak tragicky nebere. Ze své hry nebyl zklamaný.

"Když se podíváte na výsledky, můžete si říci, že zahrát dvě nad par na lehkých hřištích je špatný start. Já ale cítím, že si z tohoto týdne mohu vzít hodně dobrých věcí, i když to scoreboard neukazuje," řekl Mickelson.

Pro toho se jednalo o první start od listopadového Masters, a i když v pátek trefil 13 z 18 fairwayí v regulaci, nedočkal se během dne jediného birdie. Alespoň ale mohl i ve svých 50 letech prožít zase nějaké to poprvé.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení