Naštvaný Thomas jde do programu, Ralph Lauren ho nezklamal

Justin Thomas

Justin Thomas si určitě představoval jiný vstup do roku 2021. Místo o jeho skvělé hře se už třetí týden mluví o jeho momentálním zkratu, kdy si během Turnaje šampionů ulevil pro současnou hyperkorektní společnost neakceptovatelným homofobním výrazem.

Pokud náhodou nevíte, co se stalo - Thomas zahrál během třetího kola Turnaje šampionů trojputt, když nedal dvoumetrák do paru. Když pak doklepával do bogey, ulétlo mu z úst slovo "faggot", které je ve Spojených státech bráno jako silně homofobní.

Přestože se ihned po dohrání za svůj zkrat omluvil, požár už úplně uhasit nešel. Po pár dnech se pak od něho, minimálně na nějaký čas, odklonil jeden z hlavních sponzorů Ralph Lauren.

"Udělali, co museli. Jsou velkou globální značkou a já musím respektovat jejich rozhodnutí. Nejsem zklamaný, protože jsem to já, kdo je dostal do ošklivé situace. Jen jsem ještě více naštvaný," přiznal Thomas v Abú Zabí, kde ve čtvrtek vstoupí do turnaje HSBC Championship.

Podle vlastních slov už americký golfista vyhledal tréninkový program, který by z něho měl učinit lepší osobnost. Více však prozradit nechtěl, jelikož se pro něho jedná o osobní záležitost.

"To, co dělám, chci držet v tajnosti. Půjdu krok po kroku tak, abych se dostal tam, kde chci a potřebuji být. Aby lidé věděli, že takový nejsem, že se tak nechci prezentovat," dodal Thomas.

Ten je podle vlastních slov v kontaktu se svými dalšími hlavními sponzory, kteří ho ale zatím opustit nehodlají. "Chápou to jako příležitost pro mě se poučit, dospět a stát se lepší osobností," řekl Thomas k partnerům jako jsou Titleist, FootJoy nebo Citi bank.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení