Karanténa snů?! V Thajsku během ní možná budete moci hrát golf

rouška

Pokud vás v nejbližší době čeká cesta do Thajska, ať už soukromá, nebo pracovní, máme pro vás dobrou zprávu. Povinnou dvoutýdenní karanténu totiž po příjezdu do země nejspíše nebudete muset strávit pouze v hotelovém pokoji, ale třeba na golfovém hřišti!

Usiluje o to thajský ministr turistického ruchu Phiphat Ratchakitprakarn, který chce alespoň trochu pomoci turistickému sektoru během pandemie koronaviru. A mají mu k tomu pomoci právě golfové resorty.

"Projednáváme s ministrem zdravotnictví a naší národní skupinou pro koronavirus možnost, že by turisté s lékařským osvědčením mohli využívat golfovou karanténu," prozradil Ratchakitprakarn.

V praxi by to znamenalo, že zahraniční turisté by mohli strávit povinou dvoutýdenní karanténu v některém z vybraných resortů, který by mohli kompletně využívat a to včetně golfového hřiště.

Plán přichází ve chvíli, kdy země bojuje s druhou vlnou. V Thajsku bylo zatím pozitivně otestováno 10 834 lidí, když 67 z nich na COVID-19 zemřelo. Od prosince ale země hlásí stovky nových případů denně.

V roce 2019 přivítalo Thajsko na 40 milionů turistů, kteří zde utratili přes 63 miliard dolarů. V loňském roce však čísla šla pochopitelně výrazně dolů, což má devastující účinky nejen na hotely a restaurace.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení