Hřiště Trumpa přicházejí o majory. První je PGA Championship

Donald Trump

Golfová hřiště, která vlastní společnosti Donalda Trumpa, mají (ne)čekané problémy. Nebudou se na nich prozatím hrát žádné majory. Jako první přišla s tímto řešením už o víkendu PGA of America, v pondělí ji následovali zástupci R&A.

Zámořská profesionální golfová asociace oznámila, že v příštím roce neuskuteční svůj major PGA Championship na hřišti Trump Bedminster.

Jako důvod uvedla nedávné řádění Trumpových příznivci v Kapitolu ve Washingtonu, které dosluhující americký prezident vyvolal odmítáním uznat porážku ve volbách. Nepřišel tak jen o svůj účet na Twitteru.

"Je zřejmé, že pořádání PGA Championship v Trump Bedminster by poškodilo naše renomé. Proto jsme se s ním rozhodli ukončit smlouvu. Udělali jsme to proto, aby naše organizace i PGA Tour mohly pokračovat v rozvoji golfu i v dalších desetiletích," nechal se slyšet Jim Richerson, prezident PGA of America.

V pondělí se pak k "bojkotu" trumpových hřišť přidala také R&A, která oznámila, že skotskému Turnberry v dohledné budoucnosti nepřidělí pořádání žádného ze svých šampionátů. Mimo jiné tedy i The Open.

"Nemáme v plánu uskutečnit žádný z našich šampionátů v Turnberry a neučiníme tak ani v dohledné budoucnosti. Nevrátíme se tam, dokud nebudeme přesvědčeni o tom, že se vše soustředí pouze na šampionát a naše hráče. Za současných okolností nevěříme, že to je možné," vzkázal Martin Slumbers, šéf R&A.

Naposledy se hrálo The Open v Turnberry v roce 2009, kdy ho vyhrál Američan Stewart Cink. V předběžné rotaci hřišť, která je známa do roku 2024, s ním plánováno nebylo. Turnaj hostilo celkem čtyřikrát.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení