Turnaj šampionů vyhrál English. Nebýt COVIDu, tak by ho nehrál

Harris English

Harris English nevyhrál na PGA Tour přes sedm let. Za normálních okolností by své období sucha logicky neměl šanci ukončit na Turnaji šampionů, ale pandemie koronaviru COVID-19 některé věci změnila. A tak si English v Kapalue mohl v neděli dojít v play-off pro vítězství.

Děkuje za to dočasné změně pravidel pro letošní ročník, kdy se na něm mohli představit nejen šampioni PGA Tour z uplynulých 12 měsíců, ale i všichni ti, kteří se probojovali na poslední TOUR Championship.

Startovní pole turnaje tak bylo nejpočetnější v jeho historii (42) a nejlépe se s tím vypořádal English, který hned na první akci roku 2021 potvrdil zlepšenou formu z uplynulého roku, který pro něho byl návratový.

Vždyť v roce 2019 musel dokonce do Korn Ferry Tour Finals, když přišel o plnou kartu na PGA Tour poté, co v pořadí FedEx Cupu obsadil až 149. příčku. A o moc lepší to nebylo ani v předešlých dvou letech (118. a 125.).

Od sezony 2019-20 se mu ale začalo opět dařit. Skončil v ní šestkrát v TOP 10 a v novém ročníku zámořské série si kromě vítězství na neoficiálním turnaji dvojic QBE Shootout připsal už pět umístění v elitní desítce ze sedmi startů. Po tom posledním z toho bylo konečně vytoužené vítězství.

"Je to neskutečný pocit. Všechna ta tvrdá dřina, všechny ty vzestupy a pády, které golf přináší... Cítím, že ale hraji opět ten golf, na který mám," přiznal po třetím triumfu na PGA Tour v kariéře šťastný English. "Je báječné to potvrdit i na golfovém hřišti," dodal.

Na Havaji se 31letý Američan držel na špici od prvního kola a v pozici jednoho ze dvou lídrů vstupoval i do finálové rundy. O svém vítězství přitom mohl rozhodnout už na 72. jamce, třímetrák do eaglu však nedal.

Musel tak do rozehrávky s Joaquinem Niemannem, který díky senzačnímu nedělnímu kolu za 64 ran (-9) dosáhl také na celkové skóre -25.

Englishovi však stačila jen jedna nadstavbová jamka. Na rozdíl od svého soupeře na ní zahrál poklidné birdie a mohl začít slavit. Na třetím místě skončil o ránu zpět obhájce titulu Justin Thomas.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení