PGA Tour China se v roce 2021 hrát nebude. Co další série?

PGA Tour China

Také golfový rok 2021 výrazně ovlivní pokračující pandemie koronaviru COVID-19. PGA Tour v pátek oznámila, že zatímco své nižší odnože PGA Tour Canada (Mackenzie Tour) a PGA Tour Latinoamerica v nejbližších měsících odstartují, PGA Tour China se letos nerozběhne.

"I nadále se ale věnujeme tomuto regionu a uděláme vše proto, abychom hráčům nabídli herní příležitosti jak v Asii, tak Tichomoří," nechal se slyšet Greg Carlson, ředitel čínské PGA Tour.

A pokračoval: "Snažíme se využít dalších příležitostí, aby naši hráči měli v roce 2021 kde hrát. Také se pokusíme tuto pauzu využít k vyhodnocení toho, co budeme moci dělat v roce 2022."

Zatímco v Číně se letos hrát nebude, v Kanadě už se hráči mohou registrovat do kvalifikačních turnajů pro nadcházející sezonu. Některé z nich se budou hrát ve Spojených státech, protože kanadská hranice je momentálně otevřená jen pro nezbytné cesty.

Očekává se však, že tato opatření pominou, než v druhé polovině května série oficiálně odstartuje. Kalendář by měl být oznámen v "blízké budoucnosti" a to samé platí také pro okruh PGA Tour Latinoamerica, který by měl uspořádat první turnaje už v březnu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení