JT na Havaji vede. Radoval se, že mu kedík soupeře šlápnul na míček

Justin Thomas

Skvělý vstup do Turnaje šampionů PGA Tour prožil obhájce titulu Justin Thomas, který si připsal čisté kolo za mínus osm a po čtvrtku se tak na Havaji dělí o vedení s Harrisem Englishem. A to i díky tomu, že mu v jednu chvíli šlápnul kedík soupeře na jeho míček.

Stalo se tak na třinácté jamce, kde Thomas poslal svůj drive vpravo od fairwaye do vysoké trávy. Když už se zdálo, že míček nenajde, šlápnul na něj kedík Dustina Johnsona a "bylo po problému".

Thomas totiž následně ukázal, v jaké je pohodě. Nejprve se vysekl zpět na fairway, odkud se dostal třetí ranou na green a poté proměnil svůj putt do paru z 11,5 metru. A udržel si tak své momentum.

To získal na úvodní devítce, na které zahrál pět birdie. Po své záchraně na třináctce přidal další tři berdíky v závěru svého kola a do klubovny tak přinesl skóre 65 ran (-8), stejně jako English.

To nejlepší z 1. kola Justina Thomase

"Myslím, že dlužím AJovi (bratrovi a kedíkovi Dustina Johnsona) velké díky za to, že šlápnul na můj míček a našel ho. Podobné záchrany parů jsou někdy větším povzbuzením než birdie," přiznal Thomas.

Ten si i díky tomu mohl užívat parádního prvního kola v roce 2021, díky kterému jako obhájce titulu vede: "Jsem velkým fanouškem kol bez bogey. Bylo tak fajn, že jsem v tom mohl i díky tomu puttu pokračovat."

English sice ve čtvrtek zahrál jedno bogey, ale také eagle na pětiparové devítce. S Thomasem má na prvním místě náskok dvou ran na šestici hráčů na děleném třetím místě, do které patří i Sergio Garcia.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 1. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení