Masters má jisté 84 hráčů, Fowler mezi nimi není

Masters

Poslední vydání světového žebříčku v kalendářním roce má pro hráče jeden důležitý význam. Ti, kteří jsou v TOP 50 mají jisté dubnové Masters. Celkem je nyní ve startovní listině 84 hráčů, zatím však mezi nimi chybí Rickie Fowler, který bude mít tři měsíce na to to změnit.

Když se hrálo Masters naposledy letos v listopadu, byl Daniel Berger 13. hráčem světa. Přesto na nejslavnějším golfovém turnaji světa chyběl, protože se organizátoři rozhodli vycházet ze startovní listiny, která by byla aktuální v původním dubnovém termínu.

Nyní už může být 27letý Američan v klidu. Po dvouleté pauze, kdy na Masters chyběl, se v dubnu opět pokusí zabojovat o zelené sako. Nejlépe byl dosud dělený desátý v roce 2016.

Berger je mezi 84 hráči, kteří splnili jedno z kvalifikačních kritérií pro úvodní major roku. A už nyní je jasné, že startovní listina o moc více nenabobtná. Poslední Masters si zahrálo 88 golfistů.

Poslední možností pro hráče bude 13 turnajů PGA Tour, které před Masters garantují plný počet fedexcupových bodů. A na Masters pojedou také všichni ti, kteří se posunou do elitní padesátky světového pořadí v týdnu před samotným turnajem, který se bude hrát od 8. do 11. dubna. 

Těsně pod čárou jsou momentálně Erik van Rooyen (51.), Kevin Streelman (52.) a již zmíněný Fowler (53.). Do roku 2020 přitom populární Američan vstupoval jako 23. nejlepší hráč světa...

Masters už mohl mít jisté také skotský golfový supertalent Robert MacIntyre, který však nezvládl poslední kolo finálového turnaje European Tour v Dubaji a kvůli 77 ranám si pohoršil na konečné 23. místo. Ve světovém žebříčku se tak posunul jen na 55. pozici.

Z českého pohledu je na tom ve světovém pořadí fantasticky Ondřej Lieser, který si v posledním vydání polepšil o dvě příčky na 179. místo. K Masters to má sice ještě daleko, ale olympiáda by klapnout měla!

Body na svém kontě mají z českých golfistů v tuto chvíli ještě Aleš Kořínek (952.), Jan Cafourek (955.), amatéři Vítek Novák (1310.) s Petrem Hrubým (1592.) a Stanislav Matuš (1747.).

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení