Budeme vysílat ten nejlepší golf. A Čechy, slibuje programový šéf Golf Channelu

Ian Poulter

​Česká verze Golf Channelu vstoupí v příštím roce do své už 13. televizní sezony a českým a také slovenským golfovým fanouškům opět nabídne to nejlepší ze světového golfu. V něm se navíc stále více začínají prosazovat také čeští hráči, když se na vrcholné scéně přidal ke Kláře Spilkové i Ondřej Lieser. Také je nabídne Golf Channel exkluzivně v rámci svého programu.

"Pro rok 2021 jsme se rozhodli, že si do vysílání Golf Channelu vybereme jen to nejlepší. Mezi hlavní pilíře budou patřit největší golfové události roku, vedle kterých však přibude také více českého a původního obsahu," slibuje Pavel Poulíček, ředitel české verze Golf Channelu.

Co konkrétně znamená hlavní golfové akce?
Na prvním místě je to Ryder Cup, který patří mezi top světové akce mezi všemi sporty. Hlavními událostmi, které jsou součástí všech golfových sérií včetně PGA Tour, jsou pak majory. Budeme opět vysílat hned tři z nich – PGA Championship, US OPEN a The OPEN. Mimochodem britské Open má být první turnaj v Evropě už s účastí diváků.

Na co dalšího se mohou diváci Golf Channelu těšit?
Dalšími vrcholy roku, které jsou znovu nejdůležitějšími událostmi také na PGA Tour, jsou čtyři turnaje kategorie WGC, které budeme exkluzivně vysílat živě a v plném rozsahu. To jsou všechno akce, na kterých bude startovat s nejlepšími hráči světa i Tiger Woods, který rok co rok snižuje počet akcí, hraje méně a nechává si jen top události.

Některé turnaje PGA Tour ale z vašeho programu vypadly.
Po letech kvantity, kdy jsme některé turnaje ani neměli kdy vysílat, protože se překrývaly s jinými, jsme přepnuli do modelu efektivity. Když to převedu do obchodní roviny, nemůžete se nechat tlačit za hranici reálné hodnoty produktu, protože pokud na to přistoupíte, přestává to finančně dávat smysl.

Bylo to těžké rozhodnutí?
Zatímco dříve, třeba i v době, kdy Golf Channel začínal v Česku vysílat, byla PGA Tour z celosezónního pohledu alfou a omegou světového golfu, dnes už tomu tak není. Z European Tour se stala velmi kvalitní série a přímé přenosy jsou mnohem atraktivnější z golfového pohledu. Ty zámořské někdy doslova zabíjí neuvěřitelné množství reklam a upoutávek, které jsou však pouze pro Ameriku a během kterých běží slepé záběry mimo hru. Navíc první dva měsíce roku a pak podzimní začátek nové sezóny se hraje na západním pobřeží USA, takže víceméně po půlnoci našeho času a to jsou reklamně neprodejné časy. Zároveň musím zopakovat, že hlavní turnaje PGA Tour v podobě majorů a turnajů série World Golf Championship budeme mít i nadále. Ve finále nám bude ve vysílání reálně chybět pár důležitých turnajů, dejme tomu kolem pěti, které bohužel musíme oželet. Ale opět bych se opakoval, vše musí dávat ekonomický smyl. A ten nejlepší golf máme i nadále.

V jaké kondici je nyní European Tour?
Po těžkém roce věříme, že i díky nově započaté spolupráci s PGA Tour, ve skvělé. V minulosti měla občas problém na své TOP turnaje, které patří do Rolex Series a co se týče finančních odměn jsou na tom srovnatelně s turnaji PGA Tour, nalákat odpovídající hráče. Nově by ale právě tyto turnaje měly být hlavní světovou golfovou událostí daného týdne, což dokazuje už první turnaj v Abú Zabí, kam mimo jiné vyrazí Rory McIlroy, Justin Thomas a další hráči elitní světové desítky.

A navíc je tu Ondřej Lieser.
Přesně tak. S úspěchem Ondřeje Liesera a jeho posunem na European Tour je pro nás, co se týká jednotlivých sérií, prioritou European Tour. Přesně na to český golf čekal a čekali jsme na to samozřejmě i my, protože mediálně není víc než vidět v akci národního hráče. To jsou akce, které můžete propagovat a máte u nich zajištěnou sledovanost nejen mezi golfovými příznivci. O tom jsme se přesvědčili, když jsme vysílali záznam finálového kola posledního turnaje Challenge Tour, který Ondra senzačně vyhrál a stal se prvním Čechem, který vyhrál celou Challenge Tour. Ta hodinka v našem vysílání měla jednoznačně nejvyšší sledovanost ze všech odvysílaných turnajů v roce 2020! Napříč médii se o tomhle úspěchu mluvilo a psalo a divák se ptal, kde to uvidí – na Golf Channelu.

Další sezona pak čeká na LPGA také Kláru Spilkovou.
A i LPGA uvidí fanoušci exkluzivně pouze u nás. Klára Spilková se stala pravidelnou součástí této série a v tomto roce si připsala své nejlepší umístění na okruhu. Když začátkem roku skončila v elitní desítce, viděli jsme, jaký zájem o sledování turnaje je. Na LPGA k tomu musíme přidat i českou krev sester Kordových. I když jsou to Američanky, sportovní fanoušek je bere za své a jsou v Česku velmi populární. V rámci LPGA Tour navíc odvysíláme všech pět ženských majorů.

A co třeba seniorský golf?
Podle analýz vidíme, jak populární jsou turnaje, kde hrají golfové legendy, jakými jsou Ernie Els, Bernhard Langer, Miguel Angel Jimenez, Vijay Singh, Jim Furyk… A nově třeba Phil Mickelson! Mezi seniory už „postoupil“ také Alex Čejka a řadě dalších hvězdných hráčů, které jsme v posledních deseti letech mohli na Golf Channelu sledovat v rámci PGA Tour, také táhne na padesátku. Proto budeme v roce 2021 vysílat hlavní seniorské majory US Open i The Open.

Televizní vysílání ale nejsou jen přímé přenosy. Jaký další obsah divákovi nabídnete?
Víc se budeme věnovat původnímu českému obsahu. Máme třeba připravený projekt na propagaci českých hřišť. S Českou golfovou federací chceme dál spolupracovat, ale už obměnit téma. Magazín TAP.IN o golfových pravidlech v praxi jsme vysílali dva roky a měl velký úspěch. Dále plánujeme odvysílat třeba debatu kandidátů na prezidenta ČGF, který se bude volit v březnu. Je toho víc, s čím přijdeme už na jaře ale i v dalším průběhu roku. Jsme také součástí americké skupiny NBC Universal, která má bohatou vlastní výrobu programu. V knihovně jsou pořady, které jsme neměli prostor vysílat, adaptovat do českého prostředí. Jsou to programy, kterými zpestříme vysílání.

Nějaké nové formáty nechystáte?
Česká verze Golf Channelu je tady už dlouhých 13 let, má svou tradici, ale s celosvětovým i domácím vývojem je nutný určitý facelift. Do toho zapadá třeba i myšlenka čím dál populárnějšího esportu. Ve vizích pro rok 2021 máme vlastní virtuální sérii, kterou bychom produkovali a vysílali. Je to prvek, kterým oslovíme úplně novou část diváků, které by třeba nenapadlo se na Golf Channel dívat. Celkově je naším cílem být efektivnější, modernější, otevřít se novým divákům a novým reklamním příležitostem.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení