Další ocenění pro Westwooda. Je Golfistou roku na European Tour

Lee Westwood

Počtvrté v kariéře byl Lee Westwood zvolen Golfistou roku na European Tour a opět dokazuje, že věk je v golfu pouze číslo. Ve svých 47 letech totiž letos vyhrál celé pořadí Race to Dubai a stal se první aktivním hráčem, který vyhrál turnaj ve čtyřech různých dekádách.

Povedlo se mu to hned na začátku roku, kdy ovládl Ab Dhabi Championship. Sezonu pak zakončil druhým místem v Dubaji, které mu stačilo na těsné vítězství v celosezónním pořadí evropské série.

V té triumfoval potřetí ve své bohaté hráčské kariéře, když se mu to poprvé podařilo před dvaceti lety. Na okruhu odehrál svou 27. sezonu.

"Jsem velmi poctěn a polichocen tím, že jsem byl jmenován Golfistou roku na European Tour. I proto, že vím, že letošní souboj o tuto trofej byl obrovský," vzkázal Westy, který se ze stejného ocenění radoval už také v letech 1998, 2000 a 2009. Celkově už vyhrál na European Tour 25 turnajů.

Letos sice vyhrál "pouze" jednou, ale ve hře o titul byl vícekrát. Od UK Championship v srpnu do Scottish Championship v říjnu zaznamenal šest umístění v TOP 20 v řadě mimo jiné i díky tomu, že do ASI Scottish Open vstoupil začátkem října fantastickou rundou za 62 ran.

Nováčkem roku na European Tour a pro cenu Sira Henry Cottona si letos došel podle očekávání Fin Sami Välimäki, který si v březnu připsal na Oman Open své první vítězství na okruhu v kariéře.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení