LPGA odtajnila svůj kalendář, Spilková si zahraje o více peněz

Klára Spilková

Klára Spilková už si může dělat kalendář na rok 2021. A nezbývá než doufat, že do něho opět drasticky nezasáhne pandemie koronaviru. Pokud ne, čeká na hráčky 34 akcí, na kterých si zahrají o rekordní prize money ve výši 76,45 milionu dolarů (cca 1,6 miliardy korun).

Rok 2020 byl nejen na okruhu LPGA výrazně ovlivněn pandemií koronaviru COVID-19, kvůli které stihly hráčky odehrát pouze 18 turnajů.

Spilková se dostala na 12 z nich, a přestože cutem prošla pouze ve třech případech, připsala si své nejlepší umístění v kariéře. Hned v úvodu sezony totiž skončila dělená osmá na Gainbridge LPGA at Boca Rio. 

"Asi se shodneme na tom, že rok 2020, i když to nebyl jubilejní 70. ročník, který jsme očekávali, byl rokem, na který nikdy nezapomeneme. Když se ale podívám zpátky, jsem ohromen tím, jak naše partnerství v tomto čase posílila a jakým způsobem jsme se v létě vrátili ke hře," řekl ještě k právě končícímu roku Mike Whan, šéf série. 

Ten věří, že bude LPGA v plné sezoně dál vzkvétat: "Když se díváme do roku 2021, pokusíme se znovu získat momentum ze začátku roku 2020 a nemůžeme se dočkat toho, co nás čeká."

A co to je?

Mimo jiné nový turnaj v jamkovce, na který dojde koncem května. Poprvé se hráčky představí na Turnaji šampionek v polovině ledna, v dubnu se pak po letošní pauze vrátí na dva týdny také do Asie, kde na podzim během října uspořádá LPGA další čtyři turnaje.

Hrát se bude také pět majorů a začátkem srpna dojde i na olympijský turnaj v Tokiu. V září se pak střetne Evropa s Amerikou v rámci 17. vydání Solheim Cupu, sezonu zakončí koncem listopadu na Floridě.

LPGA i s Klárou Spilkovou bude exkluzivně vysílat Golf Channel.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení