Jin Young Ko potvrdla post světové 1, vyhrála finále LPGA

Jin Young Ko

Finále letošní LPGA ovládla první hráčka světa Jin Young Ko. Ta se jako jediná dostala na CME Group Tour Championship ve všech čtyřech kolech pod 70 a se skóre -18 vyhrála jasně o pět ran. Nelly Korda o víkendu nehrála podle svých představa skončila dělená devatenáctá.

Jin Young Ko sice vynechala většinu sezony, přesto se raduje z celkového vítězství v money listu. A děkuje za to svému poslednímu triumfu, za který vyinkasovala 1,1 milionu dolarů. Celkově si jen na čtyřech turnajích na LPGA vydělala letos 1 667 925 dolarů, tedy skoro 36 milionů korun.

Dlouho vyrovnaný souboj o titul pro sebe 25letá Korejka rozhodla na druhé devítce nedělního finálového kola. Díky pěti berdíkům a žádnému zaváhání si na ní vytvořila rozhodující náskok.

Právě o pět ran za ní zaostaly Hannah Green a Sei Young Kim na děleném druhém místě. Čtvrtá skončila o dělí ránu zpět Mina Harigae.

Klidně i na vítězství mohla po skvělém druhém kole pomýšlet Nelly Korda, která byla před víkendem dělená pátá. V sobotu si však pohoršila o dvě rány, které si sice v neděli vzala zpět, ale na lepší než dělené 19. místo to v jejím podání se skóre -6 nestačilo. Jesicca skončila dělená třicátá (-3).

Hráčkou roku na LPGA se stala Sei Young Kim, Danielle Kang si odnesla Vare Trophy za nejnižší průměrné skóre z celé sezony (70.082).

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení