Souboj otců a synů ovládli Thomasovi, Tiger a Charlie sedmí

Justin a Mike Thomasovi

Hned svou první účast na tradičním předvánočním golfovém klání otců a synů, nově pod názvem PNC Championship, přetavili Justin Thomas se svým otcem Mikem ve vítězství. Ve dvou kolech se dostali na skóre -25, Tiger Woods se synem Charliem skončili sedmí (-20).

Po prvním kole sice ztráceli na vedoucí "Team Kuchar" čtyři rány, v neděli však byli 27letý Justin s 61letým Mikem Thomasovi nejlepší ze všech a díky 57 ranám se ve formátu scramble dostali na první místo.

Děkovali za to především skvělému vstupu do svého kola, když zahráli birdie na všech úvodních sedmi jamkách. I nadále však nepřestávali skórovat, když nezahráli birdie jen na třech jamkách! Byly to 8, 12 a 17.

Závěrečný berdík na osmnáctce je posunul na celkové skóre -25, o ránu před Vijaye Singha se synem Qassem.

To nejlepší z kola vítězného páru

"Nejde ani tak o to, kdo vyhraje. Byli jsme zde jako otec a syn, abychom si užili tento výjimečný moment," řekl po dohrání Justin Thomas, který už na PGA Tour vyhrál 13 individuálních turnajů, včetně PGA Championship, dvou turnajů sérii WGC nebo play-off FedEx Cupu.

Srovnávat své největší triumfy s tímto vítězstvím však nechtěl. "Bylo ale stoprocentně nejzábavnější," potvrdil s úsměvem.

To nejlepší z finále od Tigera a Charlieho

Spoustu zábavy si v The Ritz-Carlton Clubu v Orlandu užili také Tiger Woods, který vyrazil do boje se svým 11letým synem Charliem. Ten hrál naprosto fantastický golf a "Tým Woods" dosáhl v obou kolech na 62 ran.

"Je to zážitek na celý život. V 11 letech to ještě tolik neocení, stejně jsem to měl já se svým tátou. Postupem času si toho ale bude cenit stále více a více," myslí si Tiger, který ve finálovém kole oblékl sebe i Charlieho do své typické nedělní červené. "Jsem pyšný, jak se se vším vyrovnal," dodal.

Konečné výsledky naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení