Očkování pro hráče povinné nebude, slibuje šéf PGA Tour

Jay Monahan

PGA Tour se pomalu ale jistě začíná připravovat na rok 2021. I ten bude podle všeho z velké části ovlivněn pandemií koronaviru COVID-19, i když by už snad nemuselo dojít k tak dlouhému přerušení, pokud vůbec nějakému. Pomoci má samozřejmě také očkování.

Díky němu by se mohli během roku vrátit na hřiště kromě hráčů také fanoušci. Ti zatím mají na většině turnajů smůlu, výjimky navíc neumožňují více jak pár tisíc diváků denně.

Začátkem února na WM Phoenix Open to bude třeba 8000 fanoušků na kolo, v posledních letech to přitom byly stovky tisíc...

"Nyní je těžké předpovídat, jak to bude. Povzbuzují nás novinky ohledně vakcín. Myslím, že uvidíme pomalé navyšování fanoušků, ale nebudeme to jen my, kdo bude rozhodovat. Všechny kroky budeme dělat s našimi partnery a místními komunitami," vzkázal Jay Monahan, šéf PGA Tour.

Podle něho ale nebude očkování pro hráče a rozhodčí podmínkou startu na turnajích: "Myslím, že očkování je volba. Budeme se snažit naše členy co nejlépe poučit o očkování, o všech plusech a mínusech. Vždy to ale bude určitě na rozhodnutí každého jednotlivce."

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení