Oslavy 90 let založení ČGF bude provázet speciální logo

logo ČGF

​Speciální výroční logo bude provázet oslavy 90 let založení České golfové federace, které připadne na 14. prosince 2021. Na den přesně rok před důležitým datem pro český golf pak bylo logo odhaleno, aby na významné výročí upozorňovalo.

Historie golfu na českém území je samozřejmě mnohem delší, než 90 let. Vždyť první golfové hřiště bylo postaveno už v roce 1904 v Karlových Varech, o rok později také v Mariánských Lázních, v roce 1926 byl založen první tuzemský golfový klub Golf Club Praha, který na svém hřišti v pražském Motole také uspořádal první soutěž.

V následujícím roce přibyl Golf klub Líšnice a společně s Golf Clubem Piešťany, v té době jediným slovenským klubem, se toto trio rozhodlo sdružit 14. prosince 1931 do Golfového svazu ČSR. Prvním předsedou byl zvolen František Ringhoffer.

Na založení sdružení, které je přímým předchůdcem dnešní České golfové federace, se bude vzpomínat různým způsobem během celého roku. A to vše právě pod speciálním logem, které na výročí výrazně upozorňuje

"Od samotného počátku jsme neuvažovali o žádné dramatické změně. Chtěli jsme současné logo doplnit o prvek, který by na první pohled - ale velmi decentně - poukázal na blížící se výročí. Věřím, že devadesátka v logu připomene dlouhou tradici golfu, na kterou můžeme být právem hrdi," řekl ke vzniku loga generální sekretář ČGF Aleš Libecajt.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení