Nestárnoucí Westy miluje tvrdou dřinu: Ještě nechci končit!

Lee Westwood

Ještě v roce 2018 to vypadalo, že Lee Westwood už začíná pomalu vyklízet pozice. Na European Tour nevyhrál čtyři roky, nekvalifikoval se na tři majory a vypadl z elitní stovky světového pořadí. To už je ale minulost, dnes je zpátky ve skvělé formě. A v neděli získal potřetí v kariéře Harry Vardon Trophy pro nejlepšího hráče European Tour.

Stačilo mu k tomu druhé místo na DP World Tour Championship, když za sebou v pořadí Race to Dubai těsně nechal šampiona z Dubaje Matta Fitzpatricka a Američana Patricka Reeda.

"Moje motivace se nikdy nezměnila, opravdu. Každý den vstanu a dělám práci, kterou miluji. Vždy jsem chtěl být golfistou a ještě nechci končit," přiznal 47letý Angličan s masivní trofejí v ruce.

Ten si své první turnajové vítězství na European Tour připsal v roce 1996 a o čtyři roky později poprvé ovládl také celou sérii.

"Je to už dvacet let, co jsem skončil ve Valderramě druhý na American Express Championship a díky tomu vyhrál Volvo Order of Merit," vzpomínal Westy v Dubaji na svůj první celkový triumf.

Druhý přišel o devět let později, tehdy už po vítězství na turnaji v Dubaji: "Každé vítězství bylo jiné. V roce 2000 jsem toho hodně vyhrál, ale stále jsem byl na cestě vzhůru, byl to teprve můj sedmý rok na okruhu."

"V roce 2009 jsem útočil na post světové jedničky a musel jsem tady v Dubaji vyhrát, abych vyhrál Race to Dubai. A to se mi podařilo. Dnes už jsem jedním z nejzkušenějších hráčů na okruhu. Na začátku roku jsem na něco podobného nemyslel, ale ukázala se konzistence mých výkonů," těší Westwooda, který vyhrál hned začátkem roku v Abú Zabí.

Westwood se díky dalšímu skvělému týdnu posunul už na 36. místo ve světovém žebříčku a znovu se tak může těšit na rok, během kterého se představí na těch nejlepších turnajích golfového světa.

A bylo by velkým překvapením, kdyby nepřidal 11. účast v Ryder Cupu.

"Jsem připravený dál na sobě tvrdě pracovat, abych se dostal do hry o titul na dalších turnajích. V tom se cítím nejlépe a miluji to. Mám rád trénink mimo hřiště, na drivingu a v tělocvičně. Je to tvrdá dřina, kterou lidí někdy nevidí. Já to ale miluji," vkázal Westwood.

Nezbývá než doufat, že ho opět uvidíme i na srpnovém Czech Masters.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení