Golfisty roku 2020 jsou Lieser, Spilková, Zuska a Vodičková

Ondřej Lieser

Česká republika už zná své nejlepší golfisty pro rok 2020. V rámci 25. Večera českého golfu, který v neděli večer odvysílala stanice Golf Channel, se jimi stali mezi profesionály Klára Spilková a Ondřej Lieser, mezi amatéry pak Denisa Vodičková a Jiří Zuska.

Lieser prožil naprosto fantastický rok, během kterého vytvořil jak nové české maximum na European Tour (dělený 13. na Euram Bank Open), tak především exceloval na Challenge Tour.

Na té hned dvakrát vytvořil nové české maximum. Nejprve čtvrtým místem na Italian Challenge, a poté senzačním vítězstvím na Andalucía Challenge de España. Na to následně navázal dalším triumfem na Challenge Tour Grand Final na Mallorce, díky kterému celou sérii také vyhrál.

V příštím roce se tak může těšit na vybrané turnaje European Tour.

Klára Spilková (foto: Ladislav Adámek)

Klára Spilková také posouvala v roce 2020 jak své, tak české hranice. Hned v úvodu roku skončila dělená osmá na Gainbridge LPGA at Boca Rio, což je nové její a pochopitelně i české maximum na okruhu LPGA.

Ve zbytku roku, který ovlivnila pandemie koronaviru COVID-19, se jí sice v zámoří už tolik nedařilo, ale náladu si trochu spravila v Berouně, kde byla nejlepší Češkou na Tipsport Czech Ladies Open (-7, T13).

V rámci 25. Večera českého golfu byli vyhlášeni nejlepší čeští hráči a hráčky: Golfista roku ČGF - profesionál: Ondřej...

Zveřejnil(a) Česká golfová federace dne Neděle 13. prosince 2020

Mezi amatéry si pro tradiční skleněná srdce došli držitelka šesti letošních domácích titulů Denisa Vodičková a Jiří Zuska, který si letos připsal svůj první zámořský titul během svého univerzitního studia.

Kompletní výsledky všech kategorií naleznete na serveru ČGF zde.

Partneři Večera českého golfu

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení