Smrákání nad Fowlerem. Hrozí mu, že nepojede nejen na Masters

Rickie Fowler

Rickie Fowler pomalu, potichu, ale jistě opouští světovou golfovou špičku. Postupný pád se mu nepodařilo zastavit ani po letošním restartu po koronavirové pauze na PGA Tour a nyní mu hrozí, že se přestane kvalifikovat na ty nejlepší turnaje světa. Třeba na Masters.

Kdyby se mělo hrát v Augustě v příštím týdnu, Fowler by na Masters nejel. V novém vydání světového žebříčku totiž vypadl z elitní padesátky, což je jedna z možností, jak se na nejslavnější golfový turnaj na světě dostat. Pro populárního Američana momentálně jediná.

Fowler přitom může podobný problém řešit i na dalších velkých akcí, které mají své specifické kvalifikace. Zatímco v posledních letech Fowler splňoval většinu kritérií, nyní je rád alespoň za nějaké.

Pokud si ještě více pohorší ve světovém žebříku, ve kterém je na tom nejhůře od roku 2014, může mít problém kvalifikovat se na další majory, akce ze série WGC nebo turnaje se statusem Invitational.

Právě na nich hráči ze špičky často nahánějí body, na které ostatní nemohou dosáhnout. Ať už díky omezenému a zároveň silnému startovnímu poli nebo absenci cutu. Stačí pár dobrých výsledků a máte je.

Jenže Fowlerovi se to už přes rok prakticky nedaří. V roce 2020 skončil na PGA Tour nejlépe dělený pátý na Turnaji šampionů, což je přesně ten turnaj s výrazně omezeným startovním polem. V lednu si připsal ještě jedno TOP 10 na American Express a to bylo vše.

I kvůli tomu skončil v uplynulém FedEx Cupu na 94. místě a v nové sezoně, do které jsou navíc už započítané také dva majory, které se hrály na podzim, je s šesti odehranými turnaji až na 135. místě.

Fowlerův problém je, že na turnajích dokáže často vystřihnout jen jedno "áčkové" kolo. Zbylá tři bývají průměrná nebo horší. A stejné jsou pak i výsledky, kvůli kterým Fowler vyklízí pozice.

"Něco přes rok pracujeme na změně švihu," prozradil Fowler před listopadovým Masters důvody horších výsledků a dodal: "Že nemám výsledky, jaké bych chtěl, je součástí té změny. Bylo tam ale několik velmi dobrých kol, ke kterým se mohu upínat."

Už by je ale potřeboval spojit dohromady na jednom turnaji. A nemusí to přijít ani na některém z hlavních turnajů roku, pro jeho potřeby by stačilo, aby se tak stalo kdykoliv, kdekoliv. Jinak začne hlavní akce vynechávat.

"Už nějakou dobu tvrdě makám na tom, co se pokouším udělat se svým švihem. Trochu jsem tím zanebával herní věci. Že jsem se k tomu v posledních měsících vrátil mi pomohlo a mám pocit, že jsem na tom před Masters lépe, než kdykoliv v tomto roce," řekl tehdy.

Po kolech za 70, 70, 75 a 70 z toho ale bylo se skóre -3 pouze dělené 29. místo. I to byl ale jeho letošní nejlepší výsledek na majorech. Jestli ho vůbec bude moci v dubnu v Augustě vylepšit, je zatím ve hvězdách.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení