VIDEO: Finau trefil v Mexiku eso, do klubovny na vlně nedojel

Tony Finau

Nejlepší možný vstup do třetího kola Mayakoba Golf Classic prožil v sobotu Tony Finau. I díky esu a celkově skvělé první devítce se dostal na turnaji v Mexiku do vedení, na druhé devítce ale ve své jízdě nepokračoval a nakonec je před finále až dělený sedmý.

Finau byl po dvou kolech na děleném druhém místě, když na vedoucího Emiliana Grilla ztrácel čtyři rány. Díky fantastické úvodní devítce se ale v sobotu před Argentince dostal.

Američan totiž po třech parech trefil eso na tříparové čtyřce a na následujících čtyřech jamkách přidal další tři berdíky (5, 7, 8). Zdálo se, že věčně usměvavého Finaua nemá co zastavit.

Jenže jak už to v golfu bývá, nejen že je jiný každý den, ale někdy i každá devítka. Finau v druhé polovině kola si už nepřipsal ani jedno birdie, zahrál naopak tři bogey (11, 12, 18) a pořadím se propadl.

Do čela se naopak postupem času vrátil Grillo, který má se skóre -16 ránu náskok na Toma Hogeho, který se rozloučil s třetím kolem pěti berdíky na posledních šesti jamkách! Podobný závěr rundy prožil také třetí Viktor Hovland, který zahrál v závěru jen o jedno birdie méně.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení