Hrát golf k Saúdům vyrazí Bryson, Phil, DJ nebo kritik Casey

Dustin Johnson

Maximálně silné startovní pole bude mít začátkem února třetí ročník pro mnohé kontroverzního turnaje Saudi International. Zúčastní se ho jak evropské, tak americké golfové hvězdy. A chybět nebude ani někdejší kritik turnaje Angličan Paul Casey.

Světová jednička a šampion Masters Dustin Johnson. Vítěz US Open Bryson DeChambeau nebo Phil Mickelson a Patrick Reed. A k nim hned sedm hráčů, kteří reprezentovali Evropu v posledním Ryder Cupu.

Turnaj European Tour, který se bude hrát od 4. do 7. února proti populárním WM Phoenix Open, které se navíc bude muset obejít bez tribun, nabídne fanouškům neskutečnou golfovou podívanou.

Zúčastní se jí také Casey, který přitom před prvním ročníkem řekl, že akci "raději vynechá". A to i kvůli jednomu ze svých partnerů, kterým je UNICEF - největší světová organizace, která se zabývá ochranou a zlepšováním životních podmínek dětí a podporou jejich rozvoje. "Byl bych pokrytec," řekl tehdy s ohledem na to, že by vzal startovné na turnaji.

Kromě něho na turnaj vyrazí také další hvězdní Evropané Rafa Cabrera-Bello, Tommy Fleetwood, Sergio Garcia, Tyrrell Hatton, Ian Poulter, Justin Rose, Henrik Stenson nebo Lee Westwood.

A chybět nebude ani obhájce titulu Graeme McDowell, který za sebou letos zanechal druhého Dustina Johnsona, šampiona prvního ročníku.

Johnson přitom byl také mezi těmi hráči, kteří byli před svým prvním startem v Saúdské Arábii kritizování.  I kvůli tomu, že se turnaj hrál jen tři měsíce po násilné smrti novináře Džamála Chášukdžího.

"Nejsem politik, jsem golfista," reagoval tehdy DJ s tím, že nehraje na podporu místní vlády. Pod palbou byl také Mickelson, který kvůli turnaji vynechal jako absolvent univerzity Arizona State zmíněné Phoenix Open.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení