Streb si i bez rukavičky došel pro druhý titul na PGA Tour

Robert Streb

Robert Streb dělá věci po svém. Tak třeba hraje bez rukavičky, která mu vadila už jako dítěti. Nebo má lehce neortodoxní golfový švih. Ale ani jedno mu nebrání v tom být už dvojnásobným šampionem PGA Tour. Vyhrál přitom zatím jen jeden turnaj. RSM Classic.

Poprvé to bylo před šesti lety, kdy se turnaj pořádaný Davisem Lovem III jmenoval ještě McGladrey Classic. A podruhé teď v neděli, kdy v play-off na druhé jamce porazil svého posledního soupeře Kevina Kisnera.

Sám doufal, že na své druhé vítězství na okruhu nebude muset čekat tak dlouho. Nyní je rád, že vůbec přišlo. V posledních letech se totiž po nadějném rozjezdu kariéry trápil a zdálo se, že možná PGA Tour opustí.

"Bylo to těžké. Měl jsem pocit, že se věci zlepšují, ale na výsledcích to nebylo vidět. Tohle jsem ale nečekal," přiznal 33letý rodák z Oklahomy, který v posledních třech letech skončil mimo TOP 125 FedEx Cupu.

Po prvním vítězství na Sea Islandu se přitom Strebovi v jubilejní 100. sezoně PGA Tour dařilo. Další triumf málem přidal v Greenbrieru, kde prohrál až v play-off. K tomu skončil pátý na akci WGC a desátý na PGA Championship. Do play-off FedEx Cupu šel ze šestého místa!

"Očekával jsem, že v tom budu pokračovat," nezastírá, že další sezony pro něho byly nepříjemným vystřízlivěním. Vždyť v sezoně 2015 zaznamenal více TOP 10 (devět), než v následujících pěti sezonách dohromady (osm).

Nyní už bude ve svých očekáváních i s nabranými zkušenostmi opatrnější: "Je hezké, že mohu říci, že jsem vyhrál více než jednou. To trochu potvrzuje vaše schopnosti. Bylo to nečekané, ale je super ho mít."

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení