Lieser v slzách děkoval své ženě. Je to hlavně její vítězství, řekl

Ondřej Lieser

Ondřej Lieser v posledních třech týdnech změnil svůj život. A to jen díky tomu, že mu ho před čtyřmi lety změnila jeho žena Michaela. Nejlepší český golfový profesionál po triumfu na letošní Challenge Tour přiznal, že bez ní by dnes už možná nehrál golf. A Česká republika by neměla svého prvního hráče s plnou kartou na European Tour.

Ten příběh je českým fanouškům dobře známý. Lieser před čtyřmi roky profesně vyhořel, měl chuť skončit s golfem. Nakonec to bylo jen na tři měsíce. Naštěstí. Lieser se pak vydal na cestu, která přes Pro Golf Tour a Challenge Tour zatím končí jeho kartou na European Tour pro rok 2021.

Nebo začíná?

Každopádně, málo kdo už ví, co všechno se před těmi čtyřmi roky muselo stát, aby se tenhle příběh mohl psát. A stát.

"Když jsem před čtyřmi lety potkal svou ženu, můj život se naprosto otočil. Byl jsem blízko konci hraní, už jsem více nechtěl hrát. S ní a s holkama, které mám doma, se vše otočilo," přiznal v poturnajovém rozhovoru lehce třesoucím se hlasem Lieser.

Hned po dohrání si přitom mohl se svou rodinou, která na něj doma čeká, zaskypovat. "Už jsem s nimi mluvil, brečel jsem u toho. Není to pouze mé vítězství, je to hlavně její vítězství. Dává mi sílu, hlavně duševně."

Jsme pyšné na tátu Už se nám vrať  Moc tě milujeme @ondralieser 

Zveřejnil(a) Michaela Lieser dne Neděle 22. listopadu 2020

Lieser v posledních třech týdnech naprosto šokoval nejen český golfový svět. Nejprve vyhrál první ze dvou turnajů v Cádizu a přiblížil se elitní pětici v pořadí Road to Mallorca, pro kterou byly připraveny karty na European Tour pro příští sezonu. A teď ovládl také finále.

Díky tomu si připsal na své konto 62 000 eur (cca 1,63 milionu korun) a stejný počet bodů. To stačilo nejen na posun do TOP 5 Order of Merit, ale dokonce na ovládnutí celé série! A to jen s pěti odehranými turnaji...

"Když jsem se rozhodl nehrát druhý turnaj v Cádizu, lidé se mě ptali, proč nehraji. Říkal jsem, že si potřebuji odpočinout v hlavě, protože nejdůležitější věcí bylo Grand Finále. Jel jsem domů, strávil nějaký čas s rodinou, vrátil se sem a podívejte, kde teď stojím," usmál se 29letý Čech.

Ten stejně jako před třemi týdny rozhodl o svém vítězství o víkendu. Po průměrném startu do turnaje se dostal do hry o titul sobotním čistým kolem za 66 ran (-5) a vše dotáhl nedělním 68 ranami.

S celkovým skóre -11 vyhrál o ránu před trojicí hráčů na děleném druhém místě. Bylo to na Mallorce skutečně dramatické finále, ještě na druhé devítce v jednu chvíli dělilo vedení až sedm hráčů.

"Ty dva putty, které jsem proměnil na 17 a 18, byly neuvěřitelné. S ohledem na všechny okolnosti, s tím velkým tlakem, ani nevím, jak jsem to dokázal," přiznal Lieser, který rozhodl berdíkem na osmnáctce.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení