Lieser to dokázal! Vyhrál na Mallorce a má kartu na European Tour

Ondřej Lieser

Ondřej Lieser se opět zapsal do historie českého golfu. Po slabším rozjezdu v úvodních dvou kolech znovu ukázal, že mu víkendová kola v listopadu ve Španělsku sedí. Díky finálové rundě za 69 ran (-3) vyhrál s celkovým skóre -11 finále letošní Challenge Tour, díky čemuž si zajistil kartu na European Tour v příštím roce!

Nejlepší český golfista jel na Challenge Tour Grand Final s jediným cílem - posunout se ze šestého místa do TOP 5 pořadí Order of Merit druhé evropské ligy. Nejen že se mu to podařilo, ale díky vítězství dokonce letošní Challenge Tour vyhrál! A to odehrál jen pět turnajů...

Lieser prožil snový vstup do finálového kola, když zahrál na první i druhé jamce birdie a velmi rychle vymazal ztrátu, kterou měl po sobotě na první místo. A začala neuvěřitelná přetahovaná několika hráčů.

V jednu chvíli dělilo první místo sedm golfistů, postupem času však začali jeden po druhém odpadat. Lieser se naopak držel na skóre -10.

Dvakrát sice během finálové rundy zahrál bogey (5 a 10), ale vždy si relativně rychle vzal ztracenou ránu berdíkem (8, 11) zpět. V samém závěru se pak díky birdie na poslední jamce na prvním místě osamostatnil a jeho vítězné skóre -11 už nikdo nedorovnal.

Česká republika se tak v příštím roce může těšit na svého hráče na European Tour. Lieser by měl podle všeho dostat kartu kategorie 17b, se kterou by měl mít šanci odehrát slušnou porci turnajů.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení