VIDEO: Golfista na ET v JAR trefil drive dlouhý 401,5 metru

Wilco Nienaber

Čísla, která někteří golfisté dokáží v poslední době "vytočit" na odpališti, jsou doslova neuvěřitelná. Často je pod nimi podepsán Bryson DeChambeau, ale není jediný, kdo využívá současných možností k tomu, poslat svůj míček neuvěřitelně daleko.

Jedním z nich je teprev 20letý jihoafrický nováček na European Tour Wilco Nienaber, který hned ve své první sezoně vede statistiku průměrné délky drivů. Zatím je na čísle 337 yardů a ve čtvrtek dokázal proč.

Nienaber je mimochodem o 35 yardů delší, než je průměr všech hráčů na okruhu, a jeho průměr je o 14 yardů lepší, než jaký zaznamenal v uplynulé sezoně na PGA Tour velký ranař DeChambeau.

Když se tak během 1. kola Joburg Open postavil na 546 metrů dlouhý pětipar čtvrté jamky v Randpark Golf Clubu, vycítil šanci na opravdu šílený drive. A ten se mu povedl. Přestože nakonec skončil v roughu, což mu ještě trochu vzdálenosti ubralo, urazil jeho míček 401,5 metru.

Ano, čtete dobře - 401,5 metru!

Díky tomu mu na opravdu dlouhém pětiparu zbývalo na druhou ránu do greenu jen 145 metrů, kterou využil k dalšímu birdie. V tu chvíli se posunul už na sedm ran pod par, když začínal na druhé devítce, na které zahrál mimo jiné eagle na pětiparové dvanáctce.

V samotném závěru si ještě o ránu polepšil a se skóre -8 dělil po úvodní rundě vedení s krajanem Shaunem Norrisem. 

 

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení