Lieser díky finiši začal finále na Mallorce kolem pod par

Ondřej Lieser

Ondřej Lieser nezačal finálový turnaj Challenge Tour na Mallorce úplně ideálně, díky povedenému závěru však je po prvním kole pod parem hřiště a jen pár ran od prvního místa.

Lieser potřebuje na Challenge Tour Grand Final skončit na špici leaderboardu a doufat, že jeho soupeři v boji o TOP 5 v pořadí Order of Merit nebudou úspěšní. Jen nejlepších pět hráčů sezony si totiž zajistí kartu na European Tour pro příští ročník.

Nejlepší český golfista prožil divoký vstup do turnaje, když sice začal berdíkem na dvojce, ale hned na dalších dvou jamkách zahrál pokaždé bogey. A po birdie na pětce přišlo další zaváhání na sedmičce.

Po sedmi jamkách, na kterých zahrál jen dva pary, byl tak Lieser jednu ránu nad parem. Naštěstí přišlo herní uklidnění a už žádné další ztráty.

Následujících osm jamek zahrál Lieser pokaždé v paru a v samém závěru zaútočil. Zpět do paru se vrátil třetím birdie dne na šestnáctce a s kolem se rozloučil dalším berdíkem na závěrečné osmnáctce.

Bylo z toho tak kolo za 71 ran (-1) a průběžné dělené 18. místo, jen čtyři rány za prvním místem, o které se po čtvrtku dělí Bjorn Hellgren a Santiago Tarrio. Dalších pět hráčů je o ránu zpět na třetím místě.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení