McIlroye drtí první kola. Jsem příliš opatrný a váhavý, říká

Rory McIlroy

Když Rory McIlroy vyhrál v roce 2014 svůj druhý PGA Championship a celkově čtvrtý major, každý počítal s tím, že v dalších letech bude přidávat další velké triumfy. Jenže ty nepřicházejí. Nezlomil to ani na listopadovém Masters, kde byl hlavním favoritem.

Měly mu vyhovovat jiné podzimní podmínky a absence fanoušků i většiny novinářů, kteří se navíc nakonec zaměřili na Brysona DeChambeaua. Jenže McIlroy se do zeleného saka opět neoblékl.

A jeho neúspěch měl stejný původ, jako na turnajích velké čtyřky v posledních letech už několikrát - nepovedené první kolo. Po něm sice předváděl skvělý golf, ale jeho ztráta byla až příliš velká.

"Byl jsem trochu opatrný, váhavý a svázaný. Nevěřil jsem svému švihu, ani tomu, co mám dělat. Toto hřiště vás tu a tam k něčemu takovému navede více než ostatní," přiznal po skončení Masters McIlroy. "Prostě jsem to nedal," pokrčil rameny severoirský golfista.

Letos vstoupil do turnaje v Augustě kolem za 75 ran (+3), což znamenalo ztrátu deseti ran na vedoucího Paula Caseyho! A i když zbylá tři kola zahrál za čtrnáct ran pod par, na lepší než dělené páté místo to nestačilo. Za vítězným Dustinem Johnsonem zaostal o devět ran.

V jednu chvíli s mu sice po skvělém vstupu do finálové rundy přiblížil na čtyři rány a na malou chvíli ucítil šanci. Zatímco DJ po úvodním zaváhání však nabral směr k dominantními vítězství. McIlroy přestal skórovat.

Posledních deset jamek došel pouze v paru. "Když jsem zahrál birdie na osmičce a dostal se na mínus jedenáct, viděl jsem, že DJ si pohoršil na patnáct. Pomyslel jsem si, že zde možná šance je."

"Poté se ale trochu zvedl vítr a po obrátce pro mě bylo těžké hrát další berdíky. Dustin hrál navíc velmi solidní golf. Z mé strany to bylo jen zbožné přání," dodal k nedělnímu vyvrcholení turnaje McIlroy.

Ten si tak na další šanci uzavřít kariérní Grand Slam a připsat si pátý major titul bude muset počkat minimálně do dubna. K tomu ale potřebuje do turnaje vstoupit lépe, než tomu je v posledních letech.

Loni vstoupil do Masters kolem za 73 ran a těm nejlepším se už nepřiblížil. Není to ale v případě McIlroy problém pouze Masters, slabé úvodní rundy drtí jeho naděje také na dalších turnajích velké čtyřky.

V minulém roce neprošel cutem na The Open kvůli prvnímu kolu za 79 ran a to samé se mu přihodil hned třikrát v řadě na US Open, do kterého vstoupil v letech 2016 až 2018 koly za 77, 78 a 80 ran. Cut nedal ani v roce 2016 na PGA Championship, který odstartoval 74 ranami.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení