Woods zahrál 10 na tříparu, pak zářil. Vyhraje příští rok?

Tiger Woods

Zdálo se, že Tiger Woods už nebude nedělním highlightem letošního Masters. Po povedeném prvním kole přišla dvě průměrná a start do toho finálového podprůměrný. Pak ale zahřmělo na tříparové 12, kde Tiger zahrál 10 ran. Na zbylých šesti jamách se pak loučil pěti birdie.

Woods po svém nejlepším úvodním kole na Masters během dalších dvou dnů upsal jen jednu ránu a před finálovým kolem vypadl z reálné hry o titul. Přesto na sebe stihnul strhnout pozornost.

To když byl po jedenácti jamkách dvě rány nad par a dorazil na třípar dvanácté jamky. Jamky, kde loni nakročil ke svému pátému zisku zeleného saka a kde obvykle nemá problémy. Tentokrát to nebyl ten případ.

Hned první rána byla krátká a skončila ve vodě. Po dropu sice skončil třetí na greenu, ale míček se kvůli spinu dostal opět do vody. Svou druhou ranou z dropzóny konečně už dostal na sucho, ale do bunkeru.

A z něho zahrál toto.

Neskutečné trápení tím naštěstí skončilo. Po další, už osmé ráně Woods konečně našel green a z šesti metrů zahrál dva putty, ale i tak z toho bylo 10 ran. Septuple bogey bylo na světě. Ano, septuple.

"Počítal jsem se špatným větrem. Prvním dvěma klukům foukal zprava, když jsem na to ale šel já, šel zleva," zhodnotil důvody začátku kolapsu, který vyvrcholil nejvyšším výsledkem na jamku ve Woodsově kariéře. Zatím to bylo devět na tříparu třetí jamky na Memorialu z roku 1997.

Woodse ale naprostý golfový horor nepoložil, právě naopak! Na zbývajících šesti jamkách hrál svůj nejlepší golf na letošním Masters, když zahrál hned pět berdíků. Neuspěl pouze na čtrnáctce. Dohrál za 76 ran (+4) a celkově skončil dokonce ránu pod parem na děleném 38. místě.. 

A máme zde ještě jednu pozitivní zprávu, vycházející ze statistik. Bubba Watson po svém vítězství na Masters v roce 2012 zahrál v roce 2013 také v neděli na dvanáctce za 10, aby hned v dalším roce opět vyhrál. Takže, jaké že to jsou kurzy na Tigera pro rok 2021...?

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení