DJ překonal v úvodu krizi, pak finále Masters dominoval a má zelené sako

Dustin Johnson

Dustin Johnson vyhrál své první Masters a poprvé v kariéře se oblékl do zeleného saka. V nedělním finále sice v úvodu musel na hřišti Augusta National odrazit útok nejbližších soupeřů, vedení ale nikdy nepustil a nakonec vyhrál s rekordním skóre -20 o pět ran.

DJ měl před finálovou rundou náskok čtyř ran, který se ale velmi rychle ztenčil na ránu jedinou. To když po birdie na trojce zahrál na jamkách 4 a 5 bogey a Sungjae byl po pěti jamkách dvě rány pod.

Johnson se ale velmi rychle oklepal, ještě na úvodní devítce zahrál další dvě birdie (6, 8) a náskok v čele leaderboardu opět o něco navýšil. Jeho soupeři navíc začali také chybovat, což nebyl jeho případ.

V druhé polovině kola, během které mu byl největším "soupeřem" Cameron Smith, rozhodl o svém vítězství třemi berdíky na jamkách 13, 14 a 15. K tomu přidal šest parů a po kole za 68 ran (-4) bylo skóre -20 na světě.

Americký golfový bomber a první hráč světa tím o dvě rány překonal dosavadní nejlepší výsledek na Masters oproti paru, který zatím drželi s -18 Tiger Woods (1997) a Jordan Spieth (2015).

Ještě přímo na greenu byla po spoluhráčích z flightu a kedících první gratulantkou Johnsonova snoubenka Paulina Gretzky, která si vzala stylovou zelenou bundu. Aby ladila k Dustinovi v zeleném saku.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení