DJ si jde pro zelené sako. S náskokem čtyř ran a rekordy

Dustin Johnson

Když hráči v sobotu ráno dohráli druhé kolo, zdálo se, že by letošní podzimní Masters mohlo nabídnout nebývale dramatickou bitvu. Večer však před nedělním finále naznačuje něco jiného - one man show Dustina Johnsona, který potvrzuje pozici světové jedničky.

Po dvou kolech bylo na špici deset hráčů v rozmezí jediné rány, když jich pět dělilo vedení. Na dostřel byli i další, kteří ztráceli dvě, tři nebo čtyři rány. Každý mohl pomýšlet na to, že si v neděli večer oblékne zelené sako.

Před nedělním finále jsou karty rozdány úplně jinak.

Dustin Johnson hned v úvodu třetího kola naznačil, že hodlá setřást většinu soupeřů. Už po čtyřech jamkách byl díky eaglu a dvěma birdie čtyři rány pod parem a nastartoval se k dalšímu parádnímu výkonu.

Jediné větší problémy řešil až na poslední jamce, i na té ale z metru a půl zachránil par. Díky tomu přinesl do klubovny výsledek 65 ran (-7) a celkové skóre -16. Po dohrání to znamenalo vedení s náskokem čtyř ran.

"Myslím, že mám velmi dobrý herní plán a nebudu ho měnit. Zítra budu muset opět zahrát dobře. Za mnou je spousta dobrých hráčů a všichni víme, že když vám to jde, můžete zahrát nízké skóre," nepředbíhá DJ.

Nejblíže jsou americkému golfovému bomberovi Sungjae Im, Abraham Ancer a Cameron Smith, kteří jsou na mínus dvanácti. Pátý Dylan Frittelli ztrácí na první místo ran pět a šestý Justin Thomas ran šest.

Johnson se v sobotu zapsal svým výkonem do historie Masters. Jako teprve druhý hráč je po třech kolech na skóre -16, když se to podařilo pouze Jordanu Spiethovi před pěti lety. A jako vůbec první golfista v historii zahrál na jednom Masters dvakrát za 65 ran a lépe.

"Pokud chci vyhrát, musím zítra opět odehrát velmi dobré kolo," říká Johnson a moc dobře ví, o čem mluví. V kariéře už na majorech čtyřikrát vedl nebo dělil vedení před finálovým kolem, ani jednou nevyhrál.

Jeho zatím jediný triumf přišel na US Open v roce 2016, když to byl on, kdo útočil ze zadních pozic. Tentokrát je však jeho startovní pozice před finále skutečně luxusní. Pokud bude pokračovat ve výkonech nejen z tohoto týdne, ale i z posledních měsíců, zelené sako bude jeho.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení