Langer se zapsal do historie. Nikdo starší na Masters nedal cut

Bernhard Langer

Bernhard Langer na letošním Masters opět ukázal, jak výjimečným hráčem je. Po kolech za 68 a 73 ran má se skóre -3 jistotu, že po druhém kole, které se bude dohrávat v sobotu, projde cutem. Nikomu staršímu se přitom něco podobného v historii turnaje nepodařilo.

Langer je ve svých 63 letech o více jak měsíc starší, než byl v roce 2000 Tommy Aaron, dosavadní držitel tohoto rekordu z Augusty National. V pátek přitom musel odehrát 26 jamek.

"Moje nohy dostaly zabrat," přiznal zkušený Němec, který vyhrál Masters dvakrát v letech 1985 a 1993. Celkem hraje nejslavnější golfový turnaj letos už po sedmatřicáté a cut dal počtvrté za posledních pět let.

Letos se mu to povedlo i přesto, že z týčka hraje v průměru jen na 241,5 metru, což je čtvrtý nejkratší průměr z celého startovního pole.

"Myslím, že vím, jak se s tím tady vypořádat, i když hraji do greenu velmi dlouhé hole. Ale rozhodně to není jednoduché," přiznal Langer, který byl v roce 1986 také tři týdny prvním hráčem světa.

Jenže délka v Augustě není rozhodující, jak se přesvědčuje třeba Bryson DeChambeau. Ten bude v sobotu bojovat o cut, když má šest jamek na to, polepšit si minimálně o jednu ránu.

Langer přitom nezastírá, že ho jeho nový rekord těší: "Byla zde přede mnou spousta velkých hráčů, od Jacka Nicklause po Gary Playera, kteří zde hráli. A být nejstarším, který dal cut, je rozhodně úspěch."

"Snad ještě budu hrát několik let a budu si to na tomto místě užívat," dodal šampion celkem 117 profesionálních turnajů po celém světě.

Další nejspíše v tomto týdnu nepřidá, jeho ztráta na špici leaderboardu ale není nijak závratná. Na čtveřici hráčů, kteří před sobotou dělí první místo, ztrácí jen šest ran. Jsou jimi Dustin Johnson, Justin Thomas, Abraham Ancer a Cameron Smith. Tiger Woods ještě musí v sobotu dohrát osm jamek druhého kola, zatím je na -4 (T22).

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení