DeChambeau začal dabláčem na 13, první kolo ale zachránil

Bryson DeChambeau

Bryson DeChambeau chce Augustu stejně jako všechna ostatní hřiště v posledním roce přemoci silou. Že to ale v dějišti Masters nebude mít až tak lehké mu naznačilo už první kolo, do kterého vstoupil dabláčem hned na svém prvním pětiparu.

Právě na pětiparech přitom chce americký ranař pokaždé skórovat. To se ale nesmí dostat do problémů jako ve čtvrtek, ze kterých se ještě dostal s relativně akceptovatelnými ztrátami.

Startoval na desítce a už na 11 jen tak tak zachránil par, když se dostal mezi stromy. Na pětiparové 13 už ale to štěstí neměl. Druhou ranou skončil v křoví a musel dropovat nehratelný míč.

Ani čtvrtá rána ale nebyla povedená, a tak se na green dostal až pátou ranou, po které potřeboval z šesti metrů dva putty.

Double bogey a průběžné skóre +2 bylo na světě.

DeChambeau se však nenechal rozhodit. Ještě na své první devítce se díky berdíkům na jamkách 15 a 16 vrátil do paru.

Na něm byl po bogey na sedmičce přitom ještě dvě jamky před koncem svého kola, pak ale vystřihl skvělý birdie-birdie finiš.

"Dnes jsem měl štěstí, že jsem dvě rány pod parem. Nehrál jsem rány, které zde obvykle hraji," přiznal Američan, který má svůj osobní par nastavený v Augustě na 67 ran. "Pořád jsem si říkal, že musím být trpělivý," dodal ke klíčovém závěru kola.

Po nedohraném prvním kole tak ztrácí na vedoucího Paula Caseyho "jen" pět ran, už za děleným druhým místem však zaostává skutečně pouze o tři rány. To po čtvrtku musí brát všema deseti.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení