Lieser plánuje udělat rodině hezké Vánoce. Dá si ještě jeden dárek?

Ondřej Lieser

Před devíti dny si připsal zatím největší vítězství v kariéře a zapsal se do historie českého golfu. Ondřej Lieser vyhrál jako první Čech turnaj Challenge Tour, kterým se přiblížil zisku karty na European Tour. O tom, zda ji získá, se rozhodne v tomto týdnu na Mallorce.

Lieser bral za vítězství na Andalucía Challenge de España 32 000 eur (zhruba 850 000 korun) a stejný počet bodů si připsal do pořadí Road to Mallorca. Díky tomu se posunul na průběžné šesté místo, které udržel i během minulého týdne, kdy nehrál předposlední turnaj.

Nepatrně se však zvýšila jeho ztráta na elitní pětici, která získá kartu na European Tour pro příští sezonu. Aktuálně je to zhruba 7500 bodů na pátého Hurlyho Longa a necelých devět tisíc na čtvrtého Matta Forda.

Aby se před ně dostal, musí skončit na finálovém turnaji Challenge Tour Grand Final, ve kterém půjde o 350 000 eur, zhruba mezi nejlepšími pěti hráči a zároveň jeho soupeři musí skončit s výrazným odstupem za ním.

Jaké to je, probouzet se jako šampion Challenge Tour?
Musím říct, že nebýt takového ohlasu a množství gratulací, tak by mi to asi ani moc nedocházelo. (usměje se) Zřejmě to souvisí i s tím, jakým způsobem jsem vyhrál. I když jsem byl pod tlakem, tak se mi hrálo lehce.

Už jste stihl odpovědět na všechny gratulace, nebo pořád svítí na mobilu nějaké ty notifikace?
Bylo toho opravdu hodně. Možná jsem nezvládl odpovědět všem, protože gratulací bylo skutečně moc. Tímto bych se chtěl těm, kterým jsem neodepsal, omluvit. Moc si vážím podpory a všem za ni děkuji.

Jaké bylo přivítání doma po příletu ze Španělska?
Krásné. A když ke mně přiběhla moje 18měsíční dcerka a volala tatí, asi mi i slza ukápla. Vždycky se nejvíc těším, až budu doma u rodiny. 

Nestálo za to operativně zůstat i na druhý turnaj a zvýšit šance na zisk karty na European Tour?
Od začátku jsem měl jasný plán, že bez ohledu na výsledek prvního turnaje poletím domu. Nerad své plány měním a rád jsem si před finálovým turnajem odpočinul.

Kdy jste začínal tušit, že to v neděli klapne?
Po druhé ráně na první jamce ze 176 metrů šestkou železem, kterou jsem zahrál na čtyři metry k jamce, jsem tušil, že by to mohlo být dobré. Celý týden jsem z této vzdálenosti měl problémy a tím, jak se to hřiště hrálo, byla z této vzdálenosti sebedůvěra důležitá, protože rány z té vzdálenosti byly hodně potřeba.

Na co všechno jste myslel před odpalem na poslední jamce, na které stačilo zahrát bogey?
Byl to dlouhý třípar. Měl 202 metrů a po celé levé straně byly stomy, ve kterých mohl balón velmi lehce zůstat. Hrál jsem 4-železo a mým cílem bylo udržet se směrem na vlajku nebo vpravo do bunkeru. Z těch pozic jsem věděl, že se na čtyři rány do jamky dostanu. Nakonec se mi ale podařilo zahrát na green a dát dva putty.

S vítězstvím přichází také zatím největší šek v kariéře. Uděláte si sobě nebo někomu něčím radost?
Radost dělám rodině rád a často. Určitě si uděláme hezké Vánoce, na které se moc těším.

Dá se nyní vůbec soustředit na něco jiného, než na poslední turnaj, ve kterém půjde o hrozně moc?
Chystám se na něj jako na každý jiný. Budu hrát ránu od rány a snažit se o co nejlepší výsledek. Hřiště sice neznám, ale to jsem neznal ani to první.

Jste po všech stránkách připravený na to hrát European Tour?
Ano.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení