Woods prožil nejlepší start do Masters v životě, málem dal eso

Tiger Woods

Masters je letos v mnoha věcech jiné. Hraje se v listopadu, bez diváků, startuje se ze dvou odpališť... Jedna věc je ale i v roce 2020 taková, na jakou jsme zvyklí. Tiger Woods je ve hře - po prvním, nedohraném kole je se skóre 68 ran (-4) na děleném čtvrtém místě.

Woods se vrátil na Masters po 19 měsících jako obhájce titulu, který za sebou však nemá příliš dobrý rok. Připsal si během něho jediné TOP 10, opět ho trápilo zdraví a po červnovém restartu PGA Tour po koronavirové pauze to jednoduše v jeho podání nebylo ono.

Jenže Augusta National je jeho území.

"Dnes mi do sebe konečně zapadaly všechy dílky," usmál se po dohrání Tiger, který výsledkově vyrovnal své nejlepší úvodní kolo na Masters v kariéře, které však bylo vůbec poprvé bez jediného bogey! 

Ve čtvrtek si poprvé v kariéře vyzkoušel, jaké je to startovat z desítky. A šlo mu to. Po birdie na pro něho úvodních dvou pětiparech málem přidal eso na tříparové šestnáctce. Birdie zde bylo samozřejmostí.

Když přidal čtvrté birdie dne na jedničce, byl už čtyři rány pod parem a zdálo se, že by mohl být na samotné špici leaderboardu. Posledních osm jamek ale došel pokaždé jen v paru a z mínus čtyř se nikam neposunul.

"Jo, všechno mi vycházelo. Dobře jsem drivoval, trefoval železa i puttoval. Jedinou skutečně špatnou ránu jsem trefil na osmičce," pochvaloval si Woods, který se prakticky během celého kola nedostal do problémů.

Nerozhodilo ho ani tříhodinové čekání na tee time kvůli silnému dešti. Poprvé od roku 2008 zahrál v Augustě čisté kolo, když trefil 10 ze 14 fairwayí a 15 z 18 greenů. Nebylo proč být nespokojený.

Nebo ne? "Jedinou věc, kterou bych si dnes mohl přát, je proměnit trochu více puttů. Všechno jsem minul z horní hrany, putty se moc nehýbaly."

Nejlépe ze všech vstoupil do letošního Masters Paul Casey, který také ani jednou nezaváhal, k pěti berdíkům přidal eagle na pětiparové dvojce a s -7 má dvě rány náskok na Webba Simpsona s Xanderem Schauffelem.

Na děleném čtvrtém místě jsou společne s Woodsem mimo jiné Hideki Matsuyama, Lee Westwood, Patrick Reed nebo Adam Scott s Justinem Thomasem. Poslední dva však stihli odehrát jen polovinu úvodního kola.

Řadu hráčů vyhnala ze hřiště tma. Platí to třeba pro Dustina Johnsona (-3 po 8), Phila Mickelsona (-1 po 10) nebo Roryho McIlroye (par po 9).

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení