Woods věří, že složí puzzle. McIlroy doufá v činy místo řečí

Tiger Woods

Masters je tady. Pozdě, ale přece. Nový listopadový termín, navíc bez přítomnosti diváků, by podle mnohých mohl nahrávat Rorymu McIlroyovi, on ale ví, že se tím nesmí ukolébat. Musí to dokázat. Za obhajobou pak ve čtvrtek vykročí Tiger Woods, který věří, že má šanci.

Tiger neprožívá dobrý rok. Nejprve ho už poněkolikáté v jeho kariéře trápily zdravotní problémy, kvůli kterým vynechal začátkem roku řadu oblíbených turnajů, a pak přišla pandemie koronaviru.

Na svém kontě má letos jediné TOP 10, které přišlo už v lednu na Farmers Insurance Open (T9). Po červnovém restartu PGA Tour pak odehrál jen šest turnajů a nejlépe skončil dělený sedmatřicátý.

"V tomto kovidovém roce, kdy se snažíte být v bezpečí, jsem dlouho váhal s návratem. Proto jsem čekal tak dlouho a vrátil se až na Memorialu. Od té doby jsou jednoduše nedal vždy všechny dílky do sebe. Snad se mi to povede v tomto týdnu," věří Woods.

Naposledy hrál na ZOZO Championship (T72), na kterém sice obhajoval titul, jenže se nehrálo v Japonsku, ale na hřišti kalifornského Sherwoodu. Předtím neprošel cutem na US Open.

"Jak už jsem řekl, nikdy mi v jednu chvíli do sebe nezapadly všechny dílky mé hry," dodává Woods, který i přes nikterak oslnivou letošní formu doufá, že ho Augusta, kde se už pětkrát oblékl do zeleného saka, probudí a puzzle složí. "Jestli budu ve hře o titul? Ano, budu," neváhá.

V něco podobného věří také Rory McIlroy, kterému titul z Masters chybí k uzavření kariérního Grand Slamu. Celou kariéru přitom poslouchá, že je to pouze otázka času. On ale ví, že to tak jednoduché nebude.

"Vždy jsem cítil, že mám hru na to, abych zde hrál dobře. Jde o to, abych to zde ze sebe dostal a umožnil, aby se to mohlo stát," řekl McIlroy po středečním tréninkovém kole na letošním posledním majoru.

O den dříve se vyjádřil Phil Mickelson, že "McIlroy jednou vyhraje a zkompletuje Grand Slam. Je až moc dobrý na to, aby se to nestalo."

"Chtěl bych si to myslet, ale podívejte se, v téhle hře vám nikdo nic nedá," zareagoval McIlroy, kterému by podle mnohých mohlo letos pomoci, že se bude hrát bez fanoušků a že není hlavním tématem novinářů. Ty více zajímají Woods, nebo třeba Bryson DeChambeau. 

"Jak jsem řekl, musíte si to vydobýt. Nemůžete sázet pouze na to, že lidé říkají, že jednou vyhrajete. Greg Norman to nikdy nedokázal, stejně jako Ernie Els. Je zde mnoho velkých hráčů, kteří hráli tuto hru a nikdy nevyhráli zelené sako. Není to něco samozřejmého a já to vím. Musím jít tam a zasloužit si to dobrým golfem," uzavřel Rory McIlroy.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení